Lekce 13: Oblasti použití článku

> Fóra > Základní německé lekce od začátku > Lekce 13: Oblasti použití článku

VÍTEJTE NA FÓRU ALMANCAX. VŠECHNY INFORMACE, KTERÉ HLEDÁTE O NĚMECKU A NĚMECKÉM JAZYKU, NAJDETE NA NAŠICH FÓRUCH.
    Lara
    návštěvník

    Obecně se všechna obecná jména používají společně s články v němčině, zatímco vlastní jména nemají článek.
    V některých případech však můžete vidět, že se obecná jména používají bez článků nebo že se spolu s články používají vlastní jména.
    V této části poskytneme informace o několika výjimkách.

    Obecně v němčině nelze články s obecnými názvy použít v následujících případech:

    - Za účelem vět, adresujte věty, noviny nebo reklamy na jakémkoli místě,
    v novinových titulcích nebo titulcích zpráv, článcích typu článků, příslovečných a idiomatických článcích
    Články obecně nelze použít.

    V následujících případech se u článků používají vlastní jména:

    -Některé názvy zemí (die Türkei: Turecko, die Vereinigte Staaten: USA, die Niederlande Nizozemsko, die Schweiz: Švýcarsko)
    jména se vždy používají u článků.
    I když je to zvláštní název, názvy ulic, hora, jezero, moře, řeka a tak dále.
    jména lze použít také u článků.

    Ano, hřích klesá do srdce, zčernává ho a ztvrdne, dokud se neprojeví víra. Pro každý hřích existuje cesta k nevěře. Pokud tento hřích není odpuštěn rychle, může kousnout do srdce jako malého duchovního hada, ne jako vlka. (Lemas)
    seytanxnumx
    účastník

    Z toho, co vidím právě teď
    Vstoupil jsem do článků a nenarazil jsem na žádné potíže
    Doufám, že se s tím nesetkám a hned to pochopím.
    Když jsem někomu řekl tuto informaci, řekl, že je to těžké (když jsem řekl, že vím)
    Myslím, že někdo trochu přehání co :)
    Jsem si jistý, že budu čelit obtížím
    a dovolte mi přejít na lekci 14 :)
    Po dokončení článků spustím nastavení vět, poté se naučím slova z online slovníku s řečovými vzory, poté je posílám a vytisknu, když odjedu do zahraničí.
    vezmi to později, naučili jsme se německy :) uvidíme, že mám více způsobů

    Danke Schön Lara

    yazyagmuruxnumx
    účastník

    Ve skutečnosti, když se podíváte na ugurskou arikelskou část, je to opravdu velmi zmatené solianské lidi, kteří říkají, že je právě tady, důvodem, proč se hned učíme, je hladký a krásný výraz.

    seytanxnumx
    účastník

    Ano, máte pravdu, Lara hodně přispěla

    danke schön

    serhantuna
    účastník

    die Turkei oder der Turkei? Ich glaube dass Sie nicht richtig sagen

    nalanw
    účastník

    Die Türkei je správně, pokud je věta, kterou použijete, dativ, pak to vyžaduje der článek…

    aus der Türkei pro v Turecku

    pinefresh
    účastník

    Dříve bylo napsáno, že názvy zemí jsou neutrální, ale žádný z příkladů nepoužil das? Můžete mi to vysvětlit? ???

    yazyagmuruxnumx
    účastník

    Pinefresh, když jsme se začali učit německy od samého začátku, vážíme si, že v němčině existují určité výjimky, což je výjimečná situace v zemích, které jsme uvedli tento článek.

    mS
    účastník

    Díky za informace

    anonymní
    návštěvník

    Teď mě to začalo tlačit, ale neutíkám :)

    begummarra
    účastník

    Dobrý den.. Momentálně jsem v Goethově institutu v Göttingenu.. Neustále se učíme slovíčka, články atd.. Jelikož se nemohu spojit s tureckými slovíčky, většina z nich zůstává ve vzduchu:(Co můžu dělat????? ???????? Potřebuji se naučit slovíčka.

    Derwisch
    účastník

    Dobrý den.. Momentálně jsem v Goethově institutu v Göttingenu.. Neustále se učíme slovíčka, články atd.. Jelikož se nemohu spojit s tureckými slovíčky, většina z nich zůstává ve vzduchu:(Co můžu dělat????? ???????? Potřebuji se naučit slovíčka.

    Ahoj,

    Myslím, že samotné učení slovíček nestačí. I když jsme se například naučili slova „nachdem, schule, ich, vater, zusammen, gehen, danach, essen, gehen“, nedokážeme vytvořit silnou větu nebo mluvit cizím jazykem, aniž bychom neprovedli mnoho dalších nezbytných praktik.
    Jak jste řekl, mnoho naučených informací zůstává ve vzduchu. Důvodem je ale většinou nespojování německých slov. Například ani naučit se slovo Post s jeho článkem moc nepomůže; „na poštu, z pošty, na poště, na poště, na poště“ atd. Jak můžeš říkat tyhle věci, když se je nenaučíš...
    Znovu říkám…
    Nemůžu moc dobře mluvit německy. Ale na toto téma mám skromné ​​názory, mám průzkum.
    Můžeme si vyměňovat nápady.
    Přídavek…

    LG
    Derwsich

    vaše radost
    účastník

    Můžete mluvit o použití plusquamperfektu, pokud je to možné?

    tesekkurler

    Derwisch
    účastník

    Můžete mluvit o použití plusquamperfektu, pokud je to možné?
    tesekkurler

    Tento problém můžete vyřešit pomocí vyhledávací lišty… Ale stále sem přidávám odkazy pro vás…

    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=1219.0
    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=1681.msg8842#msg8842

    LG

    sedayld
    účastník

    Určitě to začínám mít těžké, ale... fcbarcelonaxnumx Není úniku, jak řekl :D
    svým přátelům, kteří se nám snaží pomoci verykkkkkk Děkuji
    s mojí láskou youeeeeeeeeeeee

    serhatkosovali
    účastník

    nedostane mi to do hlavy. Co mám dělat? Přátelé, prosím, pomozte mi.

Zobrazuje se 15 odpovědí – 1 až 15 (celkem 39)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.