Žít odděleně prosím pomozte..

VÍTEJTE NA FÓRU ALMANCAX. VŠECHNY INFORMACE, KTERÉ HLEDÁTE O NĚMECKU A NĚMECKÉM JAZYKU, NAJDETE NA NAŠICH FÓRUCH.
    Baris123
    účastník

    Ahoj. Přijel jsem do Německa v červenci 2021 s vízem pro sloučení rodiny. Pobytovou kartu jsem dostal v září. Uspořádali 3leté zasedání. Mám vážný konflikt se svou ženou a ona odešla ze svého domu. Dnes jsem jel taky domů. Od sezení uběhlo 10-11 měsíců. Do jazykové školy jsem ještě nechodil, ale mám vollzeit na 10 měsíců a pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Dejte mi prosím vědět, jak je pro nás nepohodlné zůstat na oddělených místech. Děkuji

    yenicerixnumx
    účastník

    Ahoj. Přijel jsem do Německa v červenci 2021 s vízem pro sloučení rodiny. Pobytovou kartu jsem dostal v září. Uspořádali 3leté zasedání. Mám vážný konflikt se svou ženou a ona odešla ze svého domu. Dnes jsem jel taky domů. Od sezení uběhlo 10-11 měsíců. Do jazykové školy jsem ještě nechodil, ale mám vollzeit na 10 měsíců a pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Dejte mi prosím vědět, jak je pro nás nepohodlné zůstat na oddělených místech. Děkuji

    Normálně musíte zůstat v manželství 2 roky. Ale pokud máte práci na dobu neurčitou, myslím, že se věci mění. Snad odpoví kamarád, který ví. Existuje ale možnost, že ho pošlou zpět s tím, co řekla jeho žena. Takže pokud si na vás bude stěžovat, jen aby vás naštval, obávám se, že vás pošlou zpět. Ale domluvte se s manželkou a na 2 roky mlčte.

    Baris123
    účastník

    Jen říká, drž se ode mě dál. Nicméně jsem udělal to, co řekl, že se hodně změnilo. Myslím, že si nebude stěžovat. Ale začal jsem mít jizvy ze stresu, protože moje sezení by bylo ztraceno.

    yenicerixnumx
    účastník

    Řekni mi, našel jsem článek o zákonech.

    Povolení k pobytu pro manžele (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Povolení k pobytu v souvislosti s manželstvím končí zánikem manželství. (V případě samostatného bydliště nebo rozvodu)
    • Samostatný pobyt je možný po minimálně 3 letech legálního manželství. Tato doba se počítá od počátku platnosti povolení k pobytu.

    Povolení k pobytu manžela/manželky se uděluje v následujících zvláštních případech (přechodné období)
    • Práce u stejného zaměstnavatele po dobu 1 roku a možnost prodloužit pracovní smlouvu (minimálně 451 € pojištěné místo).
    • Mimořádné události (zdokumentované domácí násilí atd.),
    • mít dítě německého občanství,
    • Smrt manžela/manželky.

    Ve vašem případě máte 10měsíční dobu studia. šukat zuby trochu víc. Po 1 roce budete mít právo na samostatný pobyt.

    Všichni máme stejné problémy, jsou dehumanizovaní, oficiálně žijí v Německu

    Baris123
    účastník

    Řekni mi, našel jsem článek o zákonech.

    Povolení k pobytu pro manžele (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Povolení k pobytu v souvislosti s manželstvím končí zánikem manželství. (V případě samostatného bydliště nebo rozvodu)
    • Samostatný pobyt je možný po minimálně 3 letech legálního manželství. Tato doba se počítá od počátku platnosti povolení k pobytu.

    Povolení k pobytu manžela/manželky se uděluje v následujících zvláštních případech (přechodné období)
    • Práce u stejného zaměstnavatele po dobu 1 roku a možnost prodloužit pracovní smlouvu (minimálně 451 € pojištěné místo).
    • Mimořádné události (zdokumentované domácí násilí atd.),
    • mít dítě německého občanství,
    • Smrt manžela/manželky.

    Ve vašem případě máte 10měsíční dobu studia. šukat zuby trochu víc. Po 1 roce budete mít právo na samostatný pobyt.

    Takže nezáleží na tom, jestli jsem na jiné adrese, myslíte tím, že když budu pracovat ještě 2 měsíce, mohu získat povolení k samostatnému pobytu?

    financování leowo
    účastník

    Ahoj. Přijel jsem do Německa v červenci 2021 s vízem pro sloučení rodiny. Pobytovou kartu jsem dostal v září. Uspořádali 3leté zasedání. Mám vážný konflikt se svou ženou a ona odešla ze svého domu. Dnes jsem jel taky domů. Od sezení uběhlo 10-11 měsíců. Do jazykové školy jsem ještě nechodil, ale mám vollzeit na 10 měsíců a pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Dejte mi prosím vědět, jak je pro nás nepohodlné zůstat na oddělených místech. Děkuji

    Abyste od svého manžela nebo manželky získali povolení k nezávislému pobytu, musíte spolu žít 2 roky ve stejném domě, pokud je váš manžel německým občanem, a 3 roky, pokud je tureckým občanem. Pokud jste se přestěhovali do samostatných domů před uplynutím této doby, bohužel zde ztratíte právo pobytu. Zaměstnání na dobu neurčitou vám může zajistit nezávislý pobyt poté, co budete bydlet ve stejném domě po dobu 2 let, pokud je váš manžel německým občanem, a 3 let, pokud je tureckým občanem.

    bezcitný
    účastník

    Dobrý den, zdá se, že je vše proti Vám, Vaší jedinou starostí není žádná pomoc od státu. Nepokračujte ve své práci, aniž byste ji obdrželi. Rozvod již trvá celkem 2 jeny. Pokud zůstanete od sebe 1 rok, pokud je lhůta 1 rok, budete tu ještě 2 roky. Stačí, že nezůstanete bez domova.

Zobrazuje se 7 odpovědí – 1 až 7 (celkem 7)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.