Artikelli věta instituce dativ akkusativ událost

> Fóra > Otázky a odpovědi o německých lekcích > Artikelli věta instituce dativ akkusativ událost

VÍTEJTE NA FÓRU ALMANCAX. VŠECHNY INFORMACE, KTERÉ HLEDÁTE O NĚMECKU A NĚMECKÉM JAZYKU, NAJDETE NA NAŠICH FÓRUCH.
    hektické
    účastník

    Přátelé, nemohl jsem vnímat událost vytváření vět s články. Protože podle větné struktury se slova jako dem den zum ins zase mění na slova. Myslím, že v případech wo wohin. Jak to pochopím?

    tugce_doerj je
    účastník

    Je to ve skutečnosti velmi snadné, stačí znát otázku, na kterou se zeptat, a odpověď, kterou musíte dát. A to,

    Kdo vždy bere dativ
    Wohin bere akkusativ.

    Články jsou buď akuzativ, nebo dativ, v závislosti na odpovědi.
    Wo bist du? Ich bin in der Schule
    Wohin gehst du? To je ono, v die Schule.

    Podobně se Präpositions mění na akkusativ nebo dativ v závislosti na situaci. některé by byly jen distribuovány, jiné jen akkusaiv. Pokud je ve větě pohyb, jako byste někam směřovali, pokud někam něco berete, pak se to stalo akkusaitv. Pokud se situace nezmění nebo nedojde k žádnému pohybu, bude to dativ. Když znáte tento rozdíl, bude to snazší.

    Ich bin in der Schule aber in einer Stunde fahre ich nach Hause.

    Ich lege mein Buch auf den Tisch, Jetzt liegt mein Buch auf dem Tisch. Když řekneme, že položím knihu na stůl, řekneme to kvůli pohybu, ale pak řekneme, protože kniha je na stole a hnutí skončilo.

    Ich gehe ins Krankenhaus denn meine mama liegt im Krakenhaus. Na stejném místě jsem řekl v das, tedy v insech, protože při cestě do nemocnice došlo k pohybu, a řekl jsem, že moje matka byla v nemocnici a akt skončil.

    zu dem == přiblížit
    v das == ins
    auf dem == aufm
    Existují zkratky jako Auf das == aufs, ale je to většinou pro zvětšení a zmenšení. Aufm a aufs se používají velmi zřídka.

    Články byste se měli naučit také jako nominativní, akviziční, dynamické a genetické. Podobně se dozvíte jména v jejich článcích a v rušné formě. Stejně jako existují podstatná jména v turečtině, existují i ​​v němčině.

Zobrazuji 1 odpověď (1 celkem)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.