Jak se nejlépe učit němčinu a cizí jazyk?

> Fóra > Aktivní učení a německé metody memorování slov > Jak se nejlépe učit němčinu a cizí jazyk?

VÍTEJTE NA FÓRU ALMANCAX. VŠECHNY INFORMACE, KTERÉ HLEDÁTE O NĚMECKU A NĚMECKÉM JAZYKU, NAJDETE NA NAŠICH FÓRUCH.
    esma 41
    účastník

    Cizí jazyk...jak se ho nejlépe naučit?? ?

    Chcete jít do země, kde se mluví jazykem, který se učíte, a víte, že toto je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se tento jazyk naučit. Vstup do nové země se ale zpočátku může zdát divný. to znamená, že bude chvíli trvat, než si zvyknete na nové prostředí, kulturu a jazyk. Může vás také ovlivnit pobyt v jiném časovém období. Ale buďte v pohodlí a zkuste vnímat své nové prostředí.

    1- Dělejte chyby (!): Udělejte co nejvíce chyb v jazyce, který se učíte... Nemusíte vždy mluvit správně. Pokud lidé rozumí tomu, co říkáte, nezáleží na tom, jestli uděláte chyby, alespoň zpočátku. Život v cizí zemi není test gramatiky.

    2- Zeptejte se, pokud nerozumíte: Když ostatní mluví, nemusíte chytat každé slovo. Pochopení hlavní myšlenky obvykle stačí. Ale pokud si myslíte, že bod, kterému nerozumíte, je důležitý, PTEJTE SE! Pár užitečných slov na toto téma: Pardon me? for English. Promiňte, co jste říkal? Mohl byste mluvit pomaleji, prosím? Řekl jsi to... Nerozuměl jsem tomu... Mohl bys to zopakovat, prosím? Co to bylo? Omlouvám se, že jsem tě neslyšel. Promiňte, co znamená „…………………“. znamenat? (Ale nepoužívejte: Are you speak English? Please open your mouth when you speak! Dejte mi pokoj!) Pro němčinu (Entschuldigung, wie bitte? Entschuldigung, was haben Sie gesagt?, Würden Sie bitte langsamer sprechen? nebo Bitte, Můžete použít výrazy jako sprechen Sie langsam!, Haben sie gesagt das…, Können Sie das wiederholen bitte? Was war das? Entschuldigung, was bedeutet das?

    3- Začleňte jazyk, který se učíte, do oblastí svého zájmu: Lidé rádi mluví o věcech, které jsou pro ně zajímavé. Jaké máš zájmy? Pokuste se o těchto tématech naučit co nejvíce slov. Zeptejte se lidí ve svém okolí, co je zajímá. Je to fascinující metoda a vždy vám pomůže naučit se nová slova. Tímto způsobem uvidíte, že začnete lépe rozumět druhým. Zájmy jsou jako úrodný déšť padající na zahradu. Mluvit o svých jazykových schopnostech vám pomůže učit se rychleji, silněji a lépe. Několik užitečných slov: Co tě zajímá? pro angličtinu Mým oblíbeným koníčkem je … opravdu rád ….. ling… Mnoho let mám…. Na čem se mi líbí....je...Jaké jsou tvé koníčky? Pro německé…

    4- Mluvte a poslouchejte: Vždy je o čem mluvit. Podívej se kolem sebe. Pokud se vám něco zdá divné nebo odlišné, ponořte se přímo do konverzace. To vám také pomůže zlepšit vaše přátelství. Poslouchejte lidi, ale poslouchejte, abyste zachytili výslovnost slov a rytmus jazyka. Určitě použijte to, co znáte. V mnoha jazycích jsou slova odvozena jedna od druhé. V tomto případě se pokuste odvodit význam slova z jeho významu v předmětu. Když mluvíte s původními občany země, snažte se udržet konverzaci. Nepropadejte panice, když nerozumíte tomu, co ten druhý říká. Pokuste se pochopit hlavní myšlenku a pokračujte v rozhovoru. Pokud máte stále potíže s porozuměním, požádejte ho, aby větu zopakoval. Pokud budete mluvit dál, téma bude v průběhu rozhovoru srozumitelnější. Je to dobrý způsob, jak zlepšit svůj jazyk a naučit se nová slovíčka, ale buďte opatrní: Jak se říká: „Nevěř všemu, co slyšíš, věř polovině toho, co říkáš“...

    5 - Problém, pokládejte otázky: Neexistuje lepší způsob, jak ulevit naší zvědavosti. Kromě toho, že vám začnou mluvit, vám otázky pomohou i nadále mluvit.

    6- Věnujte pozornost použití: Slovo použití je obvykle sledovat, jak lidé mluví. Někdy to může být velmi zábavné. Může se vám zdát divné, že způsob, jakým lidé mluví, vyslovuje slova jinak, než vy. Použití v nejjednodušší formě odkazuje na to, jak se jazyk používá obecně a přirozeně.

    7- Noste notebook: Notebook a pero mějte vždy u sebe. Pokud uslyšíte nebo přečtete nové slovo, ihned si ho zapište. Pak zkuste tato slova použít ve své řeči. Naučte se nové idiomy. Jednou z nejzábavnějších věcí na studiu cizích jazyků, které jsou většinou frazémy, je učení se idiomů. Napište si tato prohlášení do svého poznámkového bloku. Pokud do řeči použijete to, co jste se naučili, budete si pamatovat a mluvit rychleji.

    8- Přečtěte si něco: Tři nejlepší způsoby, jak se naučit další jazyk: Čtení, čtení a čtení. Když se učíme nová slova čtením, aplikujeme také to, co už víme. Později bude snazší použít tato slova a porozumět jim, až je uslyšíme. Přečtěte si noviny, časopisy, značky, reklamy, pruhy pro autobusy a cokoli jiného, ​​co najdete.

    9- Pamatujte, že každý se může naučit druhý cizí jazyk, buďte realističtí a trpěliví, pamatujte, že naučit se jazyk vyžaduje čas a trpělivost.

    10- Učit se nový jazyk znamená také naučit se nové kultuře: Vyhovujte kulturním pravidlům. Při učení nového jazyka buďte citliví na pravidla a zvyky dané kultury, které pro vás mohou být přísné. Abyste to zjistili, musíte mluvit. Nebojte se klást otázky ve třídě i mimo ni.

    11- Převzít odpovědnost: Jste odpovědní za svůj vlastní proces učení se jazykům. Při učení cizího jazyka je samozřejmě důležitý lektor, kurz a kniha, ale nezapomínejte na pravidlo, že „nejlepší učitel jsi ty sám“. Pro dobrý proces učení si musíte určit své cíle a dělat práci, která vám pomůže dosáhnout vašich cílů.

    12 - Uspořádejte si způsob, jakým se učíte: Učení organizovaným způsobem vám pomůže zapamatovat si, co jste studovali. Používejte slovník a dobré materiály k výuce.

    13- Pokuste se učit i od svých spolužáků: To, že se ostatní studenti ve stejné třídě nacházejí na stejné úrovni jako vy, ještě neznamená, že se od nich nemůžete něco naučit.

    14- Pokuste se poučit ze svých chyb: Nebojte se chybovat, chybovat může každý. Pokud se budete ptát, můžete své chyby proměnit ve výhodu při učení cizího jazyka. Existuje jiný způsob, jak říct větu, kterou jste použili?

    15 - Zkuste přemýšlet v jazyce, který jste se naučili: Například když jste v autobuse, popište si, kde jste, kde jste. Tímto způsobem si procvičíte svůj jazyk, aniž byste něco říkali.

    16- Nakonec se při učení jazyka bavte: Vytvářejte různé věty s větami a idiomy, které jste se naučili. Pak zkuste větu, kterou jste vyslovili v každodenní konverzaci, a zjistěte, zda ji dokážete vhodně použít. Říká se, že život je o zkušenostech, učit se cizí jazyk je přesně takové...

    esma 41
    účastník

    Přátelé, přečtěte si první kroky, jak se učit německy od vás, hodnotných členů.
    Jak jste se poprvé začali učit německy?

    V mateřské škole jsem se začal učit německy.  :)
    Moje němčina není špatná.

    Takže ty ?

    Čekám na vaše komentáře. 
    Díky předem.  ;)

    lengur
    účastník

    1- Dělejte chyby(!): Udělejte co nejvíce chyb v jazyce, který se učíte...  Pokud lidé dokážou pochopit, co říkáte Nezáleží na tom, jestli to uděláte špatně, alespoň zpočátku….

    Problém je v tom, že lidé bohužel nemohou pochopit, co říkám, dívají se mi do tváře. ;D

    14- Pokuste se poučit ze svých chyb: Nebojte se chybovat, chybovat může každý. Pokud se budete ptát, můžete své chyby proměnit ve výhodu při učení cizího jazyka. Existuje jiný způsob, jak říct větu, kterou jste použili?

    Oooo, dělám tolik chyb, že kdyby bylo hříchem dělat falešné věty, byl bych určitě peklo.

    16- Nakonec se při učení jazyka bavte: Vytvářejte různé věty s větami a idiomy, které jste se naučili. Pak zkuste větu, kterou jste vyslovili v každodenní konverzaci, a zjistěte, zda ji dokážete vhodně použít. Říká se, že život je o zkušenostech, učit se cizí jazyk je přesně takové...

    Snažím se bavit, ale problémy, které zažívám v prvních 2 možnostech, se promění spíše v trápení než zábavu.

    Nejprve jsem začal účastí na kurzech v Německém kulturním centru, ale pak jsem si dal dlouhou pauzu, nyní se snažím učit pomocí tréninkových sad, knih a této stránky. :)

    esma 41
    účastník

    1- Dělejte chyby(!): Udělejte co nejvíce chyb v jazyce, který se učíte...  Pokud lidé dokážou pochopit, co říkáte Nezáleží na tom, jestli to uděláte špatně, alespoň zpočátku….

    Problém je v tom, že lidé bohužel nemohou pochopit, co říkám, dívají se mi do tváře. ;D

    14- Pokuste se poučit ze svých chyb: Nebojte se chybovat, chybovat může každý. Pokud se budete ptát, můžete své chyby proměnit ve výhodu při učení cizího jazyka. Existuje jiný způsob, jak říct větu, kterou jste použili?

    Oooo, dělám tolik chyb, že kdyby bylo hříchem dělat falešné věty, byl bych určitě peklo.

    16- Nakonec se při učení jazyka bavte: Vytvářejte různé věty s větami a idiomy, které jste se naučili. Pak zkuste větu, kterou jste vyslovili v každodenní konverzaci, a zjistěte, zda ji dokážete vhodně použít. Říká se, že život je o zkušenostech, učit se cizí jazyk je přesně takové...

    Snažím se bavit, ale problémy, které zažívám v prvních 2 možnostech, se promění spíše v trápení než zábavu.

    Nejprve jsem začal účastí na kurzech v Německém kulturním centru, ale pak jsem si dal dlouhou pauzu, nyní se snažím učit pomocí tréninkových sad, knih a této stránky. :)

    Lengur, zatímco máte tuto vytrvalost  :) Jsem si jist, že v době diplomové práce můžete mluvit německy jako svůj mateřský jazyk.  :)

    mädchen
    účastník

    Učitel každý den předal dům předmět, který jsme vyučovali na lekci, do domu. Učitel postupoval takto ... opakovaně ...

    mädchen
    účastník

    Mám problém s výslovností a můj hlas je trochu tenký, takže mi dobře nevyhovuje: S

    lengur
    účastník

    Lengur, zatímco máte tuto vytrvalost  :) Jsem si jist, že v době diplomové práce můžete mluvit německy jako svůj mateřský jazyk.  :)[/ B]

    Doufám, že francouzský spisovatel Balzacměl jsi slavné rčení“Abyste byli pánem vědění, je nutné být služebníkem práce.” on.
    A také Napoleon 'un "Nemožné je slovo, které se nachází pouze ve slovnících bláznů." slib. Haahhh, to je můj princip. :) Stejně je příliš Francouz  ;D

    esma 41
    účastník

    Lengur, zatímco máte tuto vytrvalost  :) Jsem si jist, že v době diplomové práce můžete mluvit německy jako svůj mateřský jazyk.  :)[/ B]

    Insha'Allah. Francouzský autor Balzacměl jsi slavné rčení“Abyste byli pánem vědění, je nutné být služebníkem práce.” on.
    A také Napoleon 'un "Nemožné je slovo, které se nachází pouze ve slovnících bláznů." slib. Haahhh, to je můj princip. :) Stejně je příliš Francouz  ;D

    Například Konfuzius říká: Nevím jistě, že nic nevím. “ ;D

    Co řekl Arksilao:  ;D "Mám informace?" Nevím."

    Co řekl Socrates:  :)  „Nevím nic jiného než nic.“

    Co řekl Mark Twain:  ;D  "Vzdělání je všechno." broskve byly kdysi hořkou mandlí;
    Květák není nic jiného než vysokoškolsky vzdělané zelí. “ ;D

    Benjamin Disraeli: „Obecně platí, že nejúspěšnějším člověkem v životě je ten, kdo má nejlepší znalosti.“

    "Jedna věc je jistá." Pochybovat o pravdě něčeho.

    pochybování je myšlení.

    Myšlení je existence.

    Není tedy pochyb o tom, že existuji.

    Myslím, pak jsem.

    Moje první znalost je tato solidní informace.

    Nyní mohu z těchto informací extrahovat všechny ostatní informace. “

    Rene Descartes


    „Nevím jistě, že nic nevím.“
    ;D (jak jasně slovně)

    Arxilaus

    Moje citace nejsou francouzské, ale spíše mezinárodní.  ;D tak mezinárodní  :)

    esma 41
    účastník

    aktualizovat

    SEDAT08
    účastník

    Od té doby, co jsem přišel do Německa poprvé, jsem se bez váhání ptal na všechno, protože je škoda nevědět, škoda neučit se. Jako cíl jsem si vybral sám sebe, naučím se 2 slova denně, píšu na papír a nikdy nezapomenu, naučil jsem se mnoho slov. Čtu noviny, dívám se na televizi, chci po chvíli číst v knize.

    soukromý
    účastník

    Insha'Allah. Francouzský autor Balzacměl jsi slavné rčení“Abyste byli pánem vědění, je nutné být služebníkem práce.” on.
    A také Napoleon 'un "Nemožné je slovo, které se nachází pouze ve slovnících bláznů." slib. Haahhh, to je můj princip. :) Stejně je příliš Francouz  ;D

    Jste na toto téma trochu francouzský :)

    serakanu
    účastník

    mrb přátelé,
    Přišel jsem do Německa před 17 dny a můj kurz ještě nezačal, ale lidé kolem mě se ptají, jak jsem se toho tolik naučil, a dokonce mě zajímá, jestli to říkají :)
    Na základě mých dojmů je moje první rada „nestydět se“ za nic, co děláte, protože vnímání prostředí zde není takové jako v TR. Pátek, sobota, rozhodně choďte do barů! Jděte a seznamujte se s lidmi, tady lidé komunikují ne na základě toho, že se znají, ale na základě toho, že jsou na stejném místě, jděte do kina nebo na nádraží a pozorujte, stejně máte v prvních obdobích spoustu času. :) Navíc, pokud umíte trochu anglicky, budete v pohodě, ale trvejte na tom, abyste mluvili německy. a za druhé, „získat milence, který je v dané zemi místní“ :) Mám štěstí, možná jsem měl první víkend přítelkyni, takže i když je to v dnešní době velmi nepříjemné, každá německá dívka, která je se svým stavem spokojená, to nemusí uvařit. více se snažte relaxovat :D A poznámkové pero je nutností pro všechny .. Přeji všechno pohodlí každému, kdo se snaží přizpůsobit novému jazyku a kultuře, jako jsem já. Pokud si někdo chce udělat německého e-mailového přítele, přál bych si mít hlad, neříkej, že rozsudek byl přerušen za tak krátkou dobu, řekněme sbohem

    soukromý
    účastník

    @Serakanu

    Myslel jsem, že německé dívky mají před Turky předsudky, protože jsou velmi turecké.

    Cítili jste něco takového?

    anonymní
    návštěvník

    Dobrý den,
    Doporučuji komplexní internetový slovník, který jsem právě objevil během učení němčiny.

    zůstaň foukat

    blue_mavis
    účastník

    Jak drahá Esma řekla, chyby se samozřejmě najdou, důležité je najít pravdu, bádat a také je důležité, aby měl člověk odhodlání se učit. Samozřejmě jsem měl zájem učit se německy odmalička.Vlastně je to moje štěstí.Většinou se učím slovo od slova.Co mě napadne,němčinu si zapamatuji,ale mám trochu problémy s tím propouštěním.Jak to mohu vyřešit?Pomůžete mi?

    časopis
    účastník

    Jediným mým problémem je, že jsem nadšený a jsem trochu v rozpacích, když mluvím s někým v němčině: trapně: Nemám velké potíže, ale když mluvím, nevím, jak přijít?  :(

Zobrazuje se 15 odpovědí – 1 až 15 (celkem 28)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.