Zam reakce na nejdražší cestovní pas na světě ..

> Fóra > Obecná sekce o Německu a dalších evropských zemích > Zam reakce na nejdražší cestovní pas na světě ..

VÍTEJTE NA FÓRU ALMANCAX. VŠECHNY INFORMACE, KTERÉ HLEDÁTE O NĚMECKU A NĚMECKÉM JAZYKU, NAJDETE NA NAŠICH FÓRUCH.
    fuk_xnumx
    účastník

    Zvýšení pasových poplatků s novým rokem občany šokovalo. Pasy platné po dobu 2012–162 let, což bylo v roce 4 10 EUR, se zvýšily na 49 EUR s nárůstem o 211 EUR, což posílilo její pozici nejdražší na světě. Občané reagující na zvýšené poplatky požádali o okamžité zrušení výletů.

    Občané, kteří v novém roce šli na generální konzuláty v Evropě, aby si pořídili pasy, zažili „šok z vyvolání“. Nový 10letý pas byl zvýšen o 49 eur. Nový cestovní pas platný 2012–162 let, který v roce 4 činil 10 EUR, se zvýšil na 211 EUR. Němečtí občané platí za 10letý pas 59 eur, Španělé 25 eur, Italové 42.50 a Řekové potýkající se s hospodářskou krizí 84 eur. Německo také dostává pouze 26 eur za desetiletý pas od občanů mladších 10 let. Naši občané, kteří silně reagovali na přemrštěný výlet, se zeptali: „Je to tak drahé být tureckým občanem?“ Zde jsou reakce na výlet:

    JAK NEPLACOVANÁ PLATBA
    Hakan Büyükkaya (Düren): „Přišel jsem pro nový pas. Byl jsem šokován, když jsem slyšel, že poplatek byl zvýšen ze 162 eur na 211 eur. Dámin pas vydáme příští rok. Jsou tam také dvě děti. Jak tyto peníze zaplatí nezaměstnaní a důchodci. “

    UČENO V PŘÍPADĚ
    Ramazan Kalay (Burscheid): „Při pokladně jsem slyšel, že nový pas vzrostl na 211 eur. Rád bych orgánům sdělil, že s nárůstem není nikdo spokojen. Nevím, jestli má každý moc platit tento poplatek. “

    OFICIÁLNÍ LOOT
    Özgür Çetinkaya (Kolín nad Rýnem): „Mám tři děti. Moje žena to loni koupila za starou cenu. Včera jsem ve zprávách sledoval zvyšování cen pasových poplatků. Toto je oficiální loupež. Vojenský poplatek je již vysoký, nyní je zvýšen cestovní pas. Myslí si úřady, že lidé žijící v zahraničí mají spoustu peněz? “

    ŽÁDNÉ STARÉ NĚMECKO
    Ali Yamak z města Olpe, Haydar Taşkıran z Refrath a Kemal Yılmaz z Olpe rovněž uvedli, že zvýšení pasových poplatků na konzulátech je nepřijatelné. Yılmaz a Yamak uvedli, že mají tříčlenné rodiny, a řekli: „Za každou rodinu zaplatíme přibližně o 150 eur více. Ekonomická krize zasáhla všechny. Německo již není starým Německem. Jak chudé rodiny s mnoha dětmi zaplatí tento poplatek? “

    Jsem poražen Hüseyin Koç (Bochum): „Jaký je důvod tohoto nárůstu? Nevím, odkud to přišlo? Bylo dosaženo nárůstu až o 30 procent. Odsuzuji a odsuzuji. “

    TAK MNOHO Fikret Afat (Dortmund): „Ne tak moc. Jako nezaměstnaný občan mám pětičlennou rodinu. Moje tři děti také studují. Jak se dostaneme z této túry? To je v hospodářské krizi v Evropě příliš mnoho. ““

    BARVY DOVOZ NOVÉHO ROKU Fahrettin Ertürk (Dortmund): „Proběhla túra téměř 50 eur. Jako bolestivý novoroční dárek. Odsuzuji tento výlet a žádám úřady, aby přehodnotily situaci. Snaží se náš stát uzavřít rozpočtový schodek před námi evropskými Turky? “

    NENÍ CO ŘÍCT
    Volkan Afat (Dortmund): „Už není co říct. Trápí tě. Odsuzuji tuto túru. Hospodářská krize v Evropě nám již ohnula záda. Prosím, úředníci našeho státu si uvědomte, že zvýšení o téměř 50 eur je nespravedlivé. Jsem student, jak mohu zaplatit tolik peněz? “

    NEBUDEM TURECKOU PAS
    Mehmet Koç (46) Berber: „Nárůst pasů nemá smysl. To je mentalita vnímání občanů žijících v zahraničí jako husy, kterou je třeba brát, jako ve vojenské službě s platbami. Protože já, moje žena a moje děti máme belgické občanství, dostaneme 150letý belgický pas za 10 auro a vydáme se do Turecka. Turecký pas znovu nedostaneme. “

    NÁŠ STÁT JE NESPRAVODLIVOST
    Mehmet Topkaya (58) v důchodu: „Konzulární služby se každým dnem zvyšují. Tato cena je světovým unikátem. Je to takový pas? Existuje takové občanství? Když přijde Lafa, říká se, že mám občany v Evropě. Stejně jako ve vojenské službě si myslím, že stát zacházel s Turky v Evropě nespravedlivě. ““

    VÁŽNÉ NEBO VTIPY
    Mithad Serhadlıoğlu (62) Lékárník: „Většina Turků, se kterými jsem mluvil, je„ Je to vážné nebo je to vtip? “ řekl. Vítám tuto túru s úsměvem, bude to prostředek štěstí! “

    MUSÍ BÝT ZPĚT
    Zübeyde a syn fotbalisty Demircan Dikmen řekl: „S novým rokem se zvýšila daň z televize a rozhlasu. Zatímco nájem, elektřina a životní podmínky se každým dnem zvyšují, přidání pasových poplatků nás dostalo do obtížné situace. Túry by měly být co nejdříve přijaty zpět. “

    NEMYSLÍME Yusufa a jeho syna Alaaddina Kaplana: Otec a syn, kteří neměli smysl zvyšovat poplatky za pasy: „Lidé zde už spolu vycházejí jen těžko. Životní podmínky jsou každým dnem dražší. Jak přeplněné rodiny platí tento poplatek, “řekli.

    UŠETŘENO 49 EURO Mehmet Şahin: Mehmet Şahin, který v prosinci 2012 zaplatil 162 eur za žádost o vydání nového pasu na generálním konzulátu, vyjádřil radost slovy: „Jsem rád, že jsem se přesunul předem, ušetřil jsem 49 eur“.

    Nemám toho tolik se sebou
    Gönül Turgut: Gönül Turgut, který přišel na generální konzulát po nový pas, uvedl, že vycházel se sociální pomocí a řekl: „Běda, já nevím. Co teď dělám Nemám u sebe 211 eur “a požádal někoho, aby přinesl peníze po telefonu.

    NENÍ JSEM HUSÍ CESTA
    Hayati Aktürk (rybář): „Jsme stále považováni za husu, kterou je třeba vytrhávat. Když byly tyto desetileté pasy nově vydány, poplatky byly přemrštěně vysoké, což se s reakcí našich občanů a podporou médií mírně snížilo. teď nechápu, že jsem byl znovu vzkříšen. “

    To jsme dlouho NEČEKALI
    Orhan Yanık, který vstoupil do pasové fronty před mnichovským konzulátem se svým synem Gökhanem a jeho manželkou Fatmou, řekl: „Počátkem roku jsme očekávali zvýšení pasových poplatků. To jsme ale moc nečekali. Nyní za tři lidi zaplatíme o 150 eur více. Má to také vedlejší náklady, jako je to, že sem chodíte dvakrát a fotíte, je to trochu slitování, “řekl.

    JAK JE NEMOŽNÉ
    V dlouhé frontě před konzulátem čekal, až na něj přijde řada, řekl Zafer Aksüt: „Jak je to nemožné. Včera jsem se podíval na internet a řekl 162 eur. Proč to neoznámí předem. Přinejmenším by měli změnit znaménko mzdy na internetu a lidé jsou podle toho dodáváni. Mahmut Türkoğlu, který přišel na konzulát kvůli dalšímu postupu, řekl: „Pokud byl zvýšen cestovní pas, zvýšili se i ostatní. „Uvidíme, jaké překvapení bude, když půjdeme nahoru.“

    VYPLACENÉ Z CELE 2012
    İlknur Savam, matka tří dětí, která v loňském roce obdržela cestovní pas od generálního konzulátu ve Frankfurtu nad Mohanem a zaplatila 2012 eur za desetiletý pas z tarifu z roku 10, zjistila, že za desetiletý pas se platí 162 eur. pro žádosti, které mají být podány v novém roce. „Existuje mnoho Turků, kteří to nezvládnou,“ řekl Savam. Jeho bratr Semra Savam upozornil na skutečnost, že rodina se třemi dětmi musela zaplatit tisíc 10 eur za pět pasů a řekl: „Moje sestra byla zachráněna 211 eur, protože žádost podala v loňském roce. V následujících dnech však o své děti požádá znovu. „Máme velký počet občanů, kteří si to nemohou dovolit zaplatit“.

    JE DOBA KRIZE
    Famil Aras, který přišel se svým synem po nový pas, řekl: „Přišli jsme minulý týden, protože před Novým rokem bude navýšení. Staré mzdy byly platné. Kvůli chybějícímu dokumentu však nebylo možné provést transakce mého a mého syna. Vklouzla do nového roku. Policisté řekli, že k navýšení dojde, ale nevědělo se, kolik to bude. Teď jsem se to naučil. Dámina pas je ze staré mzdy, kterou my z nové mzdy. Zvýšení o 50 EUR za pas. Je takový vzestup v dobách krize. “

    KDE TENTO PENĚZ utrácí
    Mustafa Akyol, Seyfettin Bozkurt a İlhan Gümüş, kteří čekali ve frontě, reagovali na dlouhé čekací doby jak v pěší tůře, tak v zimě. Řekl: „Zvýšila se vojenská služba, zvýšil se pas, jaké bude toto ocasní utrpení?“ Mustafa Akyol řekl: „Od občana se vybírá tolik peněz, na co se tedy utrácí. Chodím a chodím na tento konzulát už léta, pořadí je stále stejné. No tak, jsme trochu mladí, ve frontě jsou lidé se starými hlavami, “problém hořel.

    KONZULÁT: BOL TO PŘES
    Úředníci švýcarského konzulátu v Curychu si myslí, že sazby zvýšení jsou stejně jako občané vysoké. Konzulární úředník uvedl, že od včerejška provedli 40 prodloužení pasů a uplatnili nové poplatky, a řekl: „Lidé samozřejmě nejsou spokojeni, ale dosud jsme nedostali hlasitou stížnost. Je však jisté, že stížnosti začnou, “uvedl.

    Byli jsme šokováni
    Volkan a Sibel Erçin: „Byli jsme oficiálně šokováni výjezdy pasů oznámenými v novém roce. Švýcarsko je bohatá země, ale my Turci nevybíráme peníze ze stromů. Čtyřčlenná rodina zaplatí za prodloužení pasu více než tisíc franků. Nelze pochopit, o jakou logiku jde. “

    PLATÍME NÁJEMNÉ
    Selma Özcan: „Naše platy zůstávají tam, kde jsou. Hospodářská krize zasáhla již všechny. Díky nárůstu konzulárních transakcí budou naši občané také více znepokojeni. Sotva platíme nájem domu. Nikdo není spokojen s navýšením v pasu. “

    MYSLÍTE NA NÁS
    Mehmet Özkan: „Strávil jsem 1500 5 korun, abych přijel z Arhusu do Kodaně. To proto, že nepracuji. Zaměstnanci přijdou o práci, když odejdou. Pokud přeplněná rodina pochází z Arhusu, musí utratit 6–XNUMX tisíc korun. Myslím, že poplatky už byly vysoké, nyní jsou ještě vyšší. Proč vždy musíme myslet na náš stát. Nechme náš stát otevřít pobočku konzulátu v Arhusu a trochu na nás myslet. “

    NEVYHRAJEME VE VĚŘI
    Erol Tınas: „Mám potíže s pochopením důvodu této vysoké túry. Zatímco naše konzuláty poskytující služby v zahraničí nám poskytnou lepší služby, jsme nuceni platit vyšší poplatky. Ekonomická situace lidí není tak dobrá, jak si náš stát myslel. “

    NE ŽE V ŽÁDNÉ ZEMI
    Yusuf Can Çayır a Yusuf Çayır: „Žádná jiná evropská země nemá tak vysoký pasový poplatek. Nerozumíme použití zvýšení nad inflaci. Jak je známo, ekonomické problémy jsou v Evropě extrémní. Nezaměstnanost ohýbá pas našim občanům. Mnoho našich občanů se snaží žít pouze ze sociálního příspěvku. Výlety by měly být znovu zváženy. “

    PODPISILI JSEM ZÁZNAM
    Hakan Karakaş: „Byl jsem ohromen nárůstem pasu. 5členná rodina musí za nový pas zaplatit 1055 eur. Turecko podepisuje rekordní nárůst poplatků. Ti, kdo jsou nezaměstnaní a pobírají sociální dávky, nejsou schopni tyto mzdy platit. Tyto výlety způsobují opuštění občanství. Turecké nevládní organizace by neměly zůstat k otázce lhostejné. ““

                                                                                                                              Evropa je zlato ze svobody.

    reyyan na
    účastník

    Je nutné přijmout určitá opatření. Chtějí peníze, pokud vstoupíte na turecký konzulát v Německu. Byl jsem vystaven podobným problémům. Oficiálně mě podvedli ohledně fotografie k pasu. :) Nelíbilo se jim biometrické foto, které jsem pořídil venku (což byla standardní fotografie), a nechali je pořídit z fotografie uvnitř sebe. Důstojníkovi se zároveň nelíbily 3 samostatné fotografie, které pořídil na konzulátu starého strýce v důchodu a nechal je znovu a znovu pořizovat. Když jsem to slyšel, vzal jsem strýce s sebou, šel jsem na jeho ředitelství a stěžoval si, ale vynaložené peníze nevrátili. Také řekli, že je velmi vtipné, že pro mě jiný pracovní důstojník nepotřeboval fotografii. Upřímně řečeno, došlo k mé pošetilosti. Protože jsem si jen prodloužil pas  ;D . ale to jsou velmi ošklivé věci. Už bych nikdy nešel na mainzský konzulát.
    Horizon, musím si na konci tohoto roku obnovit pas. čas se krátí. V květnu pojedu do Turecka. Zajímalo by mě, co se týče levnějšího, pokud si to nechám udělat v Ankaře .. Také tam není žádný konzulát, kde bydlím. tak daleko. Platnost mého povolení tedy vyprší v listopadu 2013. Zajímalo by mě, jestli si nechám tento postup udělat v Turecku, ne v Německu, když jedu na dovolenou?

    reyyan na
    účastník

    nákladný byl pro mě pouze poplatek, který si kancelář cizinců vyžádala za elektronické povolení k pobytu. Zítra mám schůzku. Poplatek byl 135 euro.  :-

    EL-TURCO
    účastník

    Samozřejmě ji můžete prodloužit v Turecku, ale v Turecku je to dražší! Google

Zobrazuje se 3 odpovědí – 1 až 3 (celkem 3)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.