Lekce 9: Podstatná jména v němčině

> Fóra > Základní německé lekce od začátku > Lekce 9: Podstatná jména v němčině

VÍTEJTE NA FÓRU ALMANCAX. VŠECHNY INFORMACE, KTERÉ HLEDÁTE O NĚMECKU A NĚMECKÉM JAZYKU, NAJDETE NA NAŠICH FÓRUCH.
    Lara
    návštěvník
    NÁZVY (PODSTATNÉ)

    V našich předchozích lekcích jsme poskytli předběžné informace o předmětech, které nevyžadovaly mnoho gramatických znalostí, a to zejména na základě schopností memorování, a některé předměty jsme podrobně zkoumali.
    V této lekci představíme předmět, který vyžaduje velkou pozornost, přičemž některé jeho části by měly být zapamatovány a nemělo by se na něj zapomenout. V této lekci poskytneme stručné informace o jménech a článcích a problematice jmen se budeme podrobně věnovat v následující části.

    Stručně řečeno, slova, kterými pojmenujeme entity, se nazývají podstatná jména. Například počítač, škola, pokoj, domácí stůl, sen, Ahmet, kniha atd. slova jsou jména.
    Stejně jako v turečtině je jednotné číslo v množném čísle, abstraktní konkrétní
    Existují typy jako jednoduchý-složený, speciální-rod.
    Podobně v němčině, stejně jako v našem jazyce, mohou být podstatná jména použita v různých úkolech ve větě a mohou být použita v jednotném i množném čísle
    nebo je lze konjugovat podle stavů podstatného jména (stav -e, stav -i atd.).
    Odhaduje se, že v němčině je přibližně 200.000 250.000 - XNUMX XNUMX jmen. V němčině jsou iniciály jmen psány velkými písmeny, bez rozdílu mezi vlastními jmény nebo jmény rodů.
    Jinými slovy, počáteční písmena všech podstatných jmen by měla být psána velkými písmeny, v němčině však před všemi obecnými jmény nazýváme Artikel (der – das – die).
    (Téma článků bude posouzena v následujících částech.)
    V němčině existují 3 typy podstatných jmen, každé jméno patří do jedné z těchto tří skupin.
    To jsou;

    1-) Mužská jména (typ Eryl)
    2-) ženská jména (Žena Type)
    3-) Názvy bez pohlaví (neutrální typ)

    V němčině je článek mužského rodu obecně „der“.
    Člen pro ženské pohlaví je „die" a bezpohlavní článek je „das". Tato informace je však uvedena jako zobecnění. Existují výjimky.
    Z tohoto důvodu bude při učení nových slov velmi užitečné věnovat pozornost učení společně s článkem. (Článek bude podrobně prozkoumán v následující části.)
    V němčině je možné provést zobecnění typu „taková slova jsou mužského rodu, taková slova jsou ženského rodu a taková slova středního rodu“.
    Níže je klasifikace o slovech mužského, ženského a neutrálního pohlaví
    Zatímco některé položky této klasifikace jsou jisté, pro některé z nich existuje několik drobných výjimek.

    1-) Sexuální jména s mužem:
    Studovali jsme dřívějších dnů, měsíců sezóny jména, směr a vítr jména, všechny bytosti, které pohlaví je muž, většina měn, většina and-většinu názvů těžebních, -ichi, -ig názvy Muž Typ končící -AST písmeny.

    2-) Názvy s ženskými výslovnostmi:
    Samice žijí pro všechna čísla, ovoce, stromů, řek se jmény květin, názvy řek a ve, -a, -Kč je -ung, -heit, IO je, drtivá většina jmen končících -keit dopisy jsou ženského pohlaví.

    3-) Jména bez pohlaví:
    Drtivá většina zemí a názvy měst, oba mužský a ženský obecný název používá pro živé a živých mláďat, pocházet z kovových podstatných jmen a sloves nebo adjektiv jména všech pohlaví.

    Výše bylo provedeno zobecnění pro informační účely. Ačkoli si myslíme, že tato klasifikace bude pro vás užitečná, považujeme za mnohem užitečnější podívat se na články slov, která se mají naučit (i když spadají do jakékoli skupiny výše).
    V další části budou uvedeny informace o článcích a jejich použití, protože se jedná o velmi důležitý problém, doporučujeme vám je pečlivě sledovat a přejeme vám úspěch.

    Víra je primárním prostředkem k získání života a věčnosti a klíčem ke štěstí
    (BSN)
    seytanxnumx
    účastník

    řekněme tyto
    der gast
    willkommen
    mužské jméno?
    a další ženská jména podle jejich slov


    Asi jsem to trochu popletl??? :-

    seytanxnumx
    účastník

    jinak jen
    jména dnů, měsíců, ročních období, směrů a jmen větru, všechna stvoření, jejichž pohlaví je mužské, výsledek slov jejich měny je en, -ich, -ig, -ast

    yazyagmuruxnumx
    účastník

    ugur, výjimky jsou velmi matoucí, jedná se o snadný způsob diskriminace, ale překvapuje vás, nejlepší je naučit se jména pomocí článků, například když řeknete auto, okamžitě vám přijde na mysl, pochopíte to memorováním, příspěvek přijde spontánně

    seytanxnumx
    účastník

    Chápu, že máte pravdu v minulých číslech.
    nyní je nutné koupit slovník
    pak lze říci, že nejprve se naučte slova s ​​jejich články, pak přejděte na gramatiku
    je to správně ?

    yazyagmuruxnumx
    účastník

    Myslím, že nejdříve rozpusťte gramatické struktury, pak si slovo zapamatujte, potom ho vytvořte jednoduchými větami a ztěžujte ho, příteli, nemusíte si brát slovník do online slovníku, můžete se podívat na slova s ​​jejich články. Můžete se na ně podívat také v praxi. Udělejte to, věřte mi, zpočátku je to velmi jednoduché, měl jsem těžké časy

    seytanxnumx
    účastník

    Chápu to, okamžitě začínám pracovat ;) Danke znovu

    T4n3r
    účastník

    danke shon ;)

    lenia
    účastník

    Přicházejí nějaké články na začátek sloves?

    a_loha
    účastník

    Přicházejí nějaké články na začátek sloves?

    Ne, myslím, že už se například slovesa nepoužívají; sehen (vidět-dívat se) kommen (přijít) wissen (vědět) Jako ich sehe, ich komme, ich weiss... Odpusťte mi prosím mou pokornou odpověď. S pozdravem..

    yazyagmuruxnumx
    účastník

    slovesa nepřijdou na začátek článku, saténová slovesa se přitahují podle časů, například kommen = přicházím nyní gekommen = přišel jsem v minulosti, to znamená, že se sloveso přitahuje, další pravidlo prozatím není nutné, samozřejmě, jeho te komme du nebo kommst er jej také najde v oku, když je komunikováno

    lenia
    účastník

    Děkuji =)

    tan_umut_xnumx
    účastník

    Danke schön. :) Es ist scher aber sehr schön ……………… :)

    tan_umut_xnumx
    účastník

    Je mi líto, že jsem to napsal špatně. to bude Es ist schwer aber sehr schön

    tan_umut_xnumx
    účastník

    Nenapsal jsem to samé?

    sedayld
    účastník

    Děkuji za informaci….Problém se mi zatím nepodařilo vyřešit…Prozatím jsem si tento problém zapsal do poznámkového bloku. :D
    Myslím, že to v budoucnu pochopím lépe :)

Zobrazuje se 15 odpovědí – 1 až 15 (celkem 37)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.