Lekce 15: Perektif – minulý čas s Di v němčině

> Fóra > Německé časy a úmluvy > Lekce 15: Perektif – minulý čas s Di v němčině

VÍTEJTE NA FÓRU ALMANCAX. VŠECHNY INFORMACE, KTERÉ HLEDÁTE O NĚMECKU A NĚMECKÉM JAZYKU, NAJDETE NA NAŠICH FÓRUCH.
    MuhaяяeM
    účastník
    DAS PERFECT (POSLEDNÍ ČAS S -Dİ)

    • PŘEDBĚŽNÉ INFORMACE
    • [/ Seznam]

      Zatím jsme studovali přítomný čas (Präsens) a minulý čas s -di (také nazývaný Präteritum nebo Imperfekt) v němčině.

      V této lekci se budeme zabývat tématem Das Perfekt. Perfekt, stejně jako Präteritum, znamená minulý čas s -di.
      Popisuje akce provedené a dokončené v minulosti.
      Mezi těmito dvěma existují určité rozdíly; Präteritum se obecně používá v psaném jazyce, používá se v idiomech, často se používá v pohádkách, románech nebo povídkách, Perfekt se používá v hovorovém jazyce, nikoli v dílech, jako jsou romány a příběhy.
      Oba tyto časy mohou odkazovat na všechny minulé časy podle jejich místa, s výjimkou minulého času s-mash.
      Mohou například odpovídat časům jako „pracoval jsem“, „pracoval jsem“, „pracoval jsem“, ale nepoužívají se pro časy s -mish jako „pracoval jsem“, „pracoval jsem“.

      Jak jsme viděli v našich předchozích lekcích, v době Präteritum a Präsens,

      PŘEDMĚT + VERBAL + DALŠÍ POLOŽKY

      Ale pro Perfekt (minulý čas s -di) se toto pořadí mění. Vzor použitý v Perfektu je následující:

      PŘEDMĚT + POMOCNÉ SLOVO + DALŠÍ POLOŽKY + ESAS VERBAL

      Jak je vidět, objevuje se koncept pomocného slovesa, které jsme v předchozích lekcích neviděli.

    • II. POMOCNÉ SLOVESO
    • [/ Seznam]

      Při vytváření Perfektu se používají dvě pomocná slovesa; HABEN a SEIN jsou sloni.
      Tato slovesa nedávají smysl, když se používají jako pomocná slovesa, takže je nelze přeložit do turečtiny.
      I když je perfekt vytvořen, jsou tato slovesa konjugována podle současné doby (Präsens). (Toto pravidlo vás neplete, uvedli jsme je jako doplňující informace, stačí vědět).
      Uveďme časování těchto sloves podle přítomného času.

      lidé Comm SEA
      ben / ich mít popelnice
      sen / du hast bist
      o / er / sie / es klobouk je
      my / wir mít jsou
      jste / ihr habt Seid
      on / sie mít jsou
      vy / Sie mít jsou

      Ve výše uvedené tabulce jsou uvedeny osobní záběry pomocných sloves haben a sein použitých v Perfektu.
      Určí subjektu pomocné sloveso věta, takový, který bude použit jako první osobě jednotného čísla podléhají „ich“ jako pomocné sloveso ve větě nebo „koše“ nebo „habe“.
      Předmětem bude druhá množná osoba, tj. "Habt" nebo "seid".

      Ve větě zavedené pomocí Perfektu musí být tato pomocná slovesa konjugována podle předmětu, výše uvedená tabulka musí být zapamatována, protože ve větách vytvořených s perfektem existuje kompatibilita předmět-pomocné sloveso.
      Hlavní sloveso (partizip perfekt) se nemění podle osob, je stejné pro všechny osoby (uvidíme níže), proto má Perfekt ve v té době zavedených větách kompatibilitu předmět-pomocné sloveso.

      Protože v Perektifu použijeme pomocné sloveso po předmětu a máme dvě pomocná slovesa, „haben“ a „sein“, použijeme v tomto případě „haben“ nebo „sein“?
      Z čeho si vybereme? Co si vybereme?
      Naše odpověď na tyto otázky je následující: Zjistíme, které pomocné sloveso použít v Perfektu, při pohledu na hlavní sloveso.
      Některá slovesa jsou používána, některé jsou používány, některé slovesa jsou používány. Rozhodujeme se, které sloveso se má použít při pohledu na hlavní sloveso slovesa cümlen.

      Obecně je nejpoužívanějším pomocným slovesem v Perektifu „mít& Quot; Některé zvláště nepravidelné slovesa jsou "být"Používá se.
      Který působí u Sein, který používáme sloves se slovesy haben si můžete prohlédnout seznam umístěný níže.
      Jak jsme řekli dříve, německá gramatika má strukturu, která vyžaduje intenzivní zapamatování, tak haben sloveso, které je nutné si zapamatovat sloveso vidět, co je k dispozici.
      Zde je malé seskupení; Používá se jako sloveso "sein", které dává smysl změně stavu nebo pohybu (například sestupuje dolů, jde ven, jde zprava doleva nebo jdou v jakémkoliv směru na rovný povrch).

      Chcete-li vidět nejpoužívanější nepravidelná slovesa s jejich významem, naučit se, která slovesa použít haben a která slovesa použít sein. klikněte zde ale pokud nejste obeznámeni s předmětem, přečtěte si nejprve předmět až do konce.

    • III. ESAS FİİL (PARTİZİP PERFECT)
    • [/ Seznam]

      Partizip Perfekt, Perfekt je zvláštní forma slovesa použitá při konstrukci vět.
      Současně budeme používat Partizp Perfekt stav sloves a zároveň vytvoříme čas Plusquamperfect, který uvidíme v budoucnu.
      Partizip Perfekt není konjugace slovesa podle osoby, je to verze slovesa získaného přidáním některých příloh k slovesu a je třeba si zapamatovat stavy Partizip Perfekt sloves, aby se věta v Perfektu (minulý čas s -di).
      Jak jsme viděli v našich předchozích lekcích, přinášeli jsme některé přípony ke kořenu slovesa, abychom vytvořili větu v Präsens, tj. V přítomném čase nebo v Präteritum, ale Perfekt není takhle v čase.Partizip Perfekt forma slovesa se používá ve větách stanovených v Perfekt time, infinitiv se nepoužívá nebo sloveso má kořeny. Změna příloh podle jednotlivců se nepřináší.
      Partizip Perfekt, na konci se nachází ve větě a osobám değişmez.perfekt času věty pomocná slovesa nic nezměnila ve srovnání se při nastavování stranu, hlavní sloveso (zde jménu Partizip Perfektlerini) měnit v závislosti na osobě, které je předmětem jednoho státního .ie trestu pro všechny jednotlivce výrazně ovlivnit skutečné.

      Ve skutečnosti Perfekt Partizip sloveso tvořen přidal některé přílohy, ale proto, že jednotlivé nepravidelná slovesa v těchto přílohách, za jakých budou přidány, aby se ujistil, a sice případy Perfekt Partizip byly způsobeny činy nedostatkem určitého pravidla musí jednotlivě znají.
      Jednoduché pravidlo pro běžné slovesa může být dáno, a je možné vytvořit Partizip Perfekt formy pravidelných sloves tak, že toto pravidlo.

      Partizip Perfekt pravidelných sloves se získává na základě následujícího pravidla:

      ge šperky + kořen slovesa + t šperky

      Příklady:

      "Lieben"Kořeny slovesa"liebe"Abychom získali Partizip Perfekt stav slovesa, ge na konci kořene t Přidáme.
      Chci říct: ge lieb t


      geliebter (Poznámka: najít kořen slovesa, infinitivní přípona je odstraněna, kde infinitive přípona je -en, tak slovo lieb zůstane.) \ T

      hören kořen slovesa hod válet. Za účelem získání formy Partizip Perfekt tohoto slovesa, ge na konec kořene. t Přidáme.
      Chci říct: ge h t


      patří

      Z tohoto důvodu Lieben Partizip Perfekt slovesa geliebter d. hören Partizip perfekt slovesa patří válet.
      Tímto způsobem můžete vytvořit Partizip Perfekt formy pravidelných sloves.

      Jak jsme již řekli, existuje mnoho výjimek z německé gramatiky a existuje několik výjimek.
      1. Některá pravidelná slovesa jim nepředcházejí.
      2. Přidá t-tag ke slovesům, jejichž kořeny končí d, t, m, n a zadají písmeno e mezi t-tagem a kořenem slovesa.
      Proto by měla být také zapamatována slovesa, která patří do této skupiny.
      Co se týče nepravidelných sloves; Takové pravidlo bohužel nelze uvést pro nepravidelná slovesa, proto by se každé nepravidelné sloveso, alespoň partizip Perfekt nejpoužívanějších, mělo zapamatovat jeden po druhém.
      Informace o Partizip Perfekt nepravidelných sloves budou uvedeny níže.

      Pojďme pokračovat s několika malými příklady, abychom shromáždili předmět a Perfekt čas psát věty.

      Jednoduché věty z minulého času s perfekt:

      ich habe gehört: Slyšel jsem

      ich: Předmět (1. singulární osoba)
      habe: Auxilary sloveso (konjugace habenového slovesa podle 1. singulární osoby)
      gehört: hlavní sloveso (Partizip Perfekt slovesa hören)

      Zde jsme použili pomocné sloveso „haben“, protože „haben“ se používá se slovesem „hören ((memorování)).

      sie haben gehört: Slyšeli

      sie: Předmět (3. množné číslo)
      sloveso (konjugace slovesa haben podle množného čísla)
      gehört: Hlavní sloveso (Partizip Perfekti slovesného slovesa)

      er hat gehört: Slyšel

      er: Předmět (3. singulární osoba)
      linka: pomocné sloveso (konjugace slovesa haben podle 3.
      gehört: Hlavní sloveso (Partizip Perfekti slovesného slovesa)

      ich bin erkrankt: Byl jsem nemocný (nemocný)

      ich: Předmět (1. singulární osoba)
      bin: Pomocné sloveso (sein verb 1.
      erkrankt: Hlavní sloveso (Partizip Perfekti slovesa erkranken)

      Zde používáme sloveso „sein“, protože en sein se používá se slovesem „rané r (Memorizace).

      sie ist erkrankt: Nemocný (nemocný)

      sie: Předmět (3. singulární osoba)
      ist: Pomocné sloveso (konjugace seinového slovesa 3.
      erkrankt: Hlavní sloveso (Partizip Perfekti slovesa erkranken)

      Jak je vidět z výše uvedených jednoduchých příkladů, Partizip Perfekt (skutečné sloveso) se nemění podle jedince, ale zůstává stejný pro všechny jedince.
      Pomocné sloveso následuje předmět, například, stačí změnit pozici subjektu s pomocným slovesem na větu.

      er hat gehört: Slyšel.
      hat er gehört? : Slyšel jsi?

      du hast gehört: Slyšeli jste.
      hast du gehört? Slyšeli jste to?

      příklady.

      nyní jsme se naučili hlavní prvky Perfektu, to jsou; věta pořadí, pomocné sloveso a partizip perfekt.Now píšeme několik příkladů vět.Neexistuje žádný rozdíl mezi pravidelnými a nepravidelných sloves z hlediska fikce, jediný rozdíl je vytvoření Partizip Perfektlerdir.

      Pojďme tedy nyní uvést významy nejpoužívanějších nepravidelných sloves, Partizip Perfects a pomocného slovesa (sein / haben), které se s nimi bude postupně používat.

      německy-perfektní1.png
      německy-perfektní2.png
      německy-perfektní3.png

      V prvním sloupci (vlevo) výše uvedených tabulek je uveden infinitivní tvar slovesa, ve druhém sloupci je uveden partizip Perfekt tvar slovesa, to je část, která bude použita k vytvoření věty v Perfektu. Partizip Perfekt každého slovesa by měl být zapamatován. Ve sloupci je zobrazeno pomocné sloveso, které se má použít s tímto slovesem.
      V perfektu se většinou používá pomocné sloveso „haben". Snažili jsme se zahrnout téměř všechna nepravidelná slovesa použitá s „sein" výše. Proto bude s největší pravděpodobností správné používat haben se slovesem, které není zahrnuto v výše uvedená tabulka.

    • IV. VZOROVÉ VĚTY
    • [/ Seznam]


      Ich habe gespielt: Hrál jsem.

      Ich habe in diesem Garten gespielt: Hrál jsem v této zahradě.

      Muharrem und seine Frau haben in diesem Garten gespielt: Muharrem a jeho manželka hráli v této zahradě.

      Ich habe aufgeräumt: Sbíral jsem.

      Ich habe mein Zimmer aufgeräumt: Uklízel jsem pokoj.

      Ich habe gestern mein Zimmer aufgeräumt: Včera jsem zabalil svůj pokoj.

      Ich habe gestern Abend mein Zimmer aufgeräumt: Včera v noci jsem uklidil svůj pokoj.

      Máte rádi zimu aufgeräumt? : Uklidili jste svůj pokoj?

      Wir haben v dieser Fabrik gearbeitet: Pracovali jsme v této továrně.

      Muharrem hat sein Auto verkauft: Muharrem prodal své auto.

      Klobouk Muharrem sein Auto verkauft? : Prodal Muharrem své auto?

      Ich bin gestern zoom Arzt gegangen: Včera jsem byl u lékaře.

      Bist du gestern zoom Arzt gegangen? : Šli jste včera k lékaři?

      Máte nějaké kino gegangen? : Šli jste včera do kina?

      Ich bin in die Türkei gefahren: Šel jsem do Turecka.

      Máte něco společného? : Viděl jsi moje nové tričko?

      Tím jsme dokončili předmět Das Perfekt, v naší další lekci probereme předmět Plusquamperfekt (minulý čas s miš).

      …Největším darem a povinností v této době je spasit víru a pracovat způsobem, který posiluje víru druhých. (Bediüzzaman)

    noc2
    účastník

    Internal habe gestern abend Suppe gekocht. (Včera večer jsem vařil polévku.)

    Ich habe heute morgen mit meiner Freundin gefrühstückt. (Dnes ráno jsem snídal se svým přítelem.) ;D

    Meine Freundin klobouk v Lotto Geld gewonnen. (Můj přítel vydělal peníze z Lotta.)

    Jejich habe letzte Woche meiner Mutter geholfen.
    (Minulý týden jsem pomáhal mámě.)

    Ich habe fast seid 1 Monat širší mit Deutsch Übüng angefangen. (Asi měsíc jsem znovu začal pracovat s němčinou.)

    Je pravda, že neexistuje žádný způsob... ::) stydět se za:)

    MuhaяяeM
    účastník

    Ve větě 2 se zdá být něco zvláštního ;)

    noc2
    účastník

    Myslím, že jsem to napravil ;D
    Pane Muharreme, mám potíže kvůli své neopatrnosti, teď se stydím :)

    MuhaяяeM
    účastník

    Neviděl jsem nic, co by se zlepšilo, vidím to špatně nebo???

    noc2
    účastník

    Neviděl jsem nic, co by se zlepšilo, vidím to špatně nebo???

    stydíš se :) ??? ::)

    MuhaяяeM
    účastník

    Dobře, překlad se také změnil, už je to v pořádku :)

    noc2
    účastník

    Dobře, překlad se také změnil, už je to v pořádku :)

    halayy:) tanec:) tleskat:) jupí:) halayy:)

    yanliz008
    účastník

    Díky za věty

    wappo
    účastník

    Páni, kéž vám Bůh žehná... Když se takhle zasekneme, přijedeme sem a zkontrolujeme to... Moc děkujeme... ;)

    dielosch
    účastník

    Jak je děláme negativně?

    OZGE94
    účastník

    Mohl by někdo prosím vysvětlit dokonalý tvar slovesa „teilnehmen“????

    daphnexnumx
    účastník

    Dobrý den, právě jsem objevil tento web, ale je velmi dobře vysvětlen, moc děkuji. Jsem v Německu 2 měsíce a snažím se naučit německy. Je to pro mě velmi obtížné. Nevím, co mám dělat. Stále nemůžu dělat věty a mluvit správně, prosím, pomozte mi. Děkuji

    Ashley
    účastník

    Mohl by někdo prosím vysvětlit dokonalý tvar slovesa „teilnehmen“????

    zúčastnil

    ssseda
    účastník

    tanec :)

    hvězda22
    účastník

    Dobrý den, potřebuji urgentní perfektní věty. Děkuji

Zobrazuje se 15 odpovědí – 1 až 15 (celkem 23)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.