Proces rozvodu

VÍTEJTE NA FÓRU ALMANCAX. VŠECHNY INFORMACE, KTERÉ HLEDÁTE O NĚMECKU A NĚMECKÉM JAZYKU, NAJDETE NA NAŠICH FÓRUCH.
    34
    účastník

    Ahoj přátelé, byl bych rád, kdyby ti, kteří mají zkušenosti s rozvodem, odpověděli na mé otázky.
    1 - Jsem turecký občan s manželem. Ve které zemi probíhá rychlejší proces rozvodu?
    2 - Která země mě méně finančně unaví?
    3 - Řekněme, že se rozvedu v Německu, v této souvislosti pokrývá náklady na rozvod rechtsschutz?
    Už vám děkuji a všem přeji šťastné a klidné dny ..

    brna
    účastník

    ahoj
    Za prvé je velmi smutné, že reaguji na takové téma, ale bohužel...
    Když požádáte právníka nebo požádáte soud o rozvod v Německu, začíná období nazývané rok odloučení (Trennunsjahr) a na konci 1 roku se případ začne projednávat. Pokud podáte věc v TR, běží lhůta pro podání námitek, ve které druhá strana obdrží předvolání a čeká na odpověď. Pokud se váš manžel nedostaví k soudu v daný soudní den, bude pro případ stanoven nový termín , atd. Podle mého názoru je i přes čekací dobu 1 rok rozvod v Německu bez stresu. Ale samozřejmě to neplatí pro konsensuální rozvod.

    Pokud nepracujete, náklady hradí stát. Najděte si právníka, aby vše sledovali

    Doufám, že to bude na vás dobré

    34
    účastník

    Děkuji za odpověď.Lidé se žení, aby byli šťastní, sdíleli život a budovali společnou budoucnost. Bohužel, i když to nechci paušalizovat, ženichové/nevěsty jako my pocházející z Turecka začnou mít velké problémy brzy poté, co přijdou do Německo. Samozřejmě jedním z největších důvodů jsou bohužel manželé, kteří se narodili a vyrostli v Německu...
    Bude rozvod s dohodou. Jsme již rozvedeni, ale zatím jsme se nikde nehlásili. Snažím se shromažďovat informace o tom, jak tuto práci vyřešit co nejlépe a nejkratší.

    bezcitný
    účastník

    Zdravím Vás, tato problematika se na tomto fóru již hodně probírala, pokud si prohledáte staré zprávy, získáte informace, nedošlo k žádné změně zákona atd.. jako pozitivní vývoj si nemusíte najímat právníka v Německu po rozvodu.Musí to být zapečetěno apostilou od vyššího soudu, můžete si to nechat vyjmout z evidence obyvatel na konzulátu s tureckým překladem... Protože i když se v Německu rozvedete, stále se objevíte být oddán v Turecku... Například jsem se rozvedl v Německu v roce 2017, na konzulátu mám termín na konci tohoto měsíce, jdu to nechat vymazat z registru, protože jsem nemohl najít doba doteď... Jen jako informace pro ostatní kamarády.Píšu.. Soudní rozhodnutí s pečetí apostilu je 15 euro..překlad mezi 0-200 euro, poplatek za certifikaci na konzulátu je 250 euro. Prosím mějte na paměti, že se s těmito náklady setkáte. S pozdravem...

    34
    účastník

    Děkuji vám za bezcitné a užitečné informace.

    Ohne ideální
    účastník

    Náš přítel se zeptal přesně na otázky, které jsem se chystal položit.
    jsem ve stejné situaci. V současné době mám 1 rok samostatné sezení. Kromě Auslanderbehörde žádná autorita neví, že jsme přineseni. Byli jsme 7 měsíců. Ještě jsme nedělali nic jako žádost o rozvod. Mohu s tímto nezávislým sezením odjet do Turecka, získat plnou moc od manželky, rozvést se tam a bez problémů znovu vstoupit do Německa? Neexistuje žádná eskalace, že náš bude smluvní rozvod. Jak jsem slyšel, můžeme se oba okamžitě rozvést s jedním právníkem v Německu. Je to pravda?

    fuk_xnumx
    účastník

    chceš se teď rozvést v Turecku nebo v Německu, rozhodni se nejdřív, promluvíme si později

    Náš přítel se zeptal přesně na otázky, které jsem se chystal položit.
    jsem ve stejné situaci. V současné době mám 1 rok samostatné sezení. Kromě Auslanderbehörde žádná autorita neví, že jsme přineseni. Byli jsme 7 měsíců. Ještě jsme nedělali nic jako žádost o rozvod. Mohu s tímto nezávislým sezením odjet do Turecka, získat plnou moc od manželky, rozvést se tam a bez problémů znovu vstoupit do Německa? Neexistuje žádná eskalace, že náš bude smluvní rozvod. Jak jsem slyšel, můžeme se oba okamžitě rozvést s jedním právníkem v Německu. Je to pravda?

    Ohne ideální
    účastník

    chceš se teď rozvést v Turecku nebo v Německu, rozhodni se nejdřív, promluvíme si později

    v Německu.

    fuk_xnumx
    účastník

    Pokud se rozvedete v Německu s drahým tr, můžete to udělat, aniž byste opustili 9 10 tisíc tl tr, pokud musíte souhlasit se svým manželem

Zobrazuje se 8 odpovědí – 1 až 8 (celkem 8)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.