První měsíc 8 v Německu ..

VÍTEJTE NA FÓRU ALMANCAX. VŠECHNY INFORMACE, KTERÉ HLEDÁTE O NĚMECKU A NĚMECKÉM JAZYKU, NAJDETE NA NAŠICH FÓRUCH.
    emrxnumx
    účastník

    Zdravím vás ...

    Dnes vám chci vyprávět o mých 8 měsících v Německu a o tom, co jsem řekl, že jsem udělal dobře a přeji si, abych to neudělal. Žádost o vízum ke sloučení rodiny atd. Rychle projíždím, moje vízum bylo vydáno za 40 dní, přijeli jsme do Německa. Když jsem dorazil na dusseldorfské letiště, první věcí, kterou jsem zažil, byla německá policie, která se dívala na můj pas a ptala se, proč jsi přišel. :))) Na pasu se však píše, ať už je to cokoli pro sloučení rodiny, stále jsem vysvětlil situaci s mým Němcem a1, o minutu později to označilo pas a šlo do pasu buď ALLAH Bismillah :)

    Když jsem poprvé přišel, díval jsem se kolem jako ryba z vody :) Každopádně jsme po několika dnech šli do pobočky cizinců, já a moje žena. Vzhledem k tomu, že postupy, které je třeba provést zde, jsou vždy stejné, tuto část nerozšiřuji. Mluvili jsme o tom, že se sejdeme, a na konci 15–20 minut mi dali referát o tom, že jsem měl tříleté sezení, je nám potěšením, že jsou to 3 roky. Asi o 3 měsíce později jsem obdržel občanský průkaz. Moje první lítost v Německu byla začít pracovat v továrně na dárce 2 dní po mém příjezdu, proč jsem řekl lítost?

    Žádný příteli, měl jsem se nejprve naučit NEMČINU, udělal jsem chybu. Poté, co jsem zde pracoval 1 měsíc, jsem řekl, že ne, naučím se německy, a pak jsme šli na úřad práce a vysvětlili situaci. Říká mi, že za kurz němčiny zaplatí příspěvek na nájemné. Tady jsme prošli, nyní je čas najít kurz. Šli jsme na několik kurzů v regionu duisburg, říkají, že není místo, a nakonec jsme našli místo v SFS. Existovaly 2 možnosti, kurz b1 trvající 1 rok a zrychlený kurz 4 měsíce. Nevím, proč jsem zahájil zrychlený kurz.

    Mimochodem, dostal jsem německý řidičský průkaz před zahájením kurzu, díky bohu poprvé. celkem mě bylo 850 EUR nebo producent. (V této oblasti mi vzali tureckou licenci, ale není to problém. pokud chci nutně získat svou tureckou kapesní licenci, může vás odebrat, přejděte na informační stránky a řekněte, že Turecko nebude žádat přátele, ale nepotřebuji předmět :)

    Řekli jsme Bismillah, kurz jsme zahájili 5 dní v týdnu od 8 do 1 poledne. Pokud se chystám učit NEMČINU, rozhodl jsem se získat alespoň B1. Mimochodem, když jsem dostal schůzku v pobočce cizinců, když muž přišel o 3 roky později, řekl, že by měl mít certifikát b1 :) Osoba, která se o nás starala, byla také z Indie :)

    Naučil jsem se, že z Turecka přišli dva noví přátelé v kurzu, který nám spolu vychází dobře. Oba chodíme do kurzu a z praktických důvodů mluvíme v pauze. :) I v naší skupině WhatsApp jsme se vždy snažili mluvit německy, pokud jsme napsali tureckou zakázanou chybu. Pojďme k závěru, kurz je u konce, díky bohu jsme 3x dostali naše certifikáty B1. Tady bych rád poradil nováčkům, ALE VAŠE PRVNÍ PRÁCE JE VŽDY Jděte na kurz NEMČINY. Věřte mi, přátelé, sebevědomí k vám přijde, můžete jít ven sami, můžete dělat své malé věci bez svého manžela, to je pro lidi opravdu dobré. Je B1 dost nebo ne, je samozřejmě v našich rukou, abychom jej dále vylepšili. K tomu mi například hodně pomohlo sledování německých kanálů, zejména sledování 1 filmu denně na NETFLIX.

    Píšu, jakmile mě to napadne, například NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚC z toho, co jsem zde řekl, je podpora vašeho manžela. Trpělivě bude spolupracovat na překonávání všech obtíží jeden po druhém. Stresující dny mohou být zmeškané nebo jak poznám, že jste v Turecku atd. Atd. RODINA. Neztrácejte porozumění a toleranci vůči sobě, překonáte všechny potíže.

    Mezitím jsme koupili malé auto, které nám podřezává nohy a bez problémů vidí naši práci. Řekl jsem, že vám zde chci dát ještě jednu radu, co mě napadne :) cenový rozdíl mezi Německem a Tureckem, ale správné auto nepřijde POZOR POZOR PŘÁTELE bmw, mercedes binece já jsem. Můj přítel, kterého jsem ve stejných měsících přišel, koupil Mercedes za 14.000 XNUMX eur a později si uvědomil, že se mýlí. Nejprve musí být nastolen pořádek, práce musí být na železnici, pak můžete nastoupit na auto, které chcete, nespěchat, jste v automobilovém nebi.

    Budu bojovat dál a snad začnu kurz němčiny B2.Vřele doporučuji pokračovat ve stejné disciplíně a doma vždy mluvit německy. Asi jsem byl posedlý učením se němčiny, jak jen to šlo. No, příteli, je mi 30. Myslím, že čím více budeme od začátku upevňovat základy, tím lépe budeme v této němčině. Dokážete najít práci, aniž byste mluvili německy? Ano, dá se sehnat, ale buď v pizzerii nebo v döner restauraci. Ne že bych tím pohrdal, ale prospělo by nám, abychom se zdokonalili a naučili se ještě jedno slovo.

    Věci, které mi chyběly, byly vždy 8 měsíců, na tyto články se nehodí, pokud máte něco, na co se chcete zeptat, pokusím se odpovědět se svými znalostmi. Hlavou všeho je trpělivost.RESPEKTUJTE A LÁSKU, s přáním, abyste strávili celý svůj život krásou, ať ji Bůh dá každému do srdce.

    bezcitný
    účastník

    Bůh mi otevřel cestu, můj bratře

    Kılıçarslan
    účastník

    Kéž vám Alláh otevře cestu. Uplynuly 3 týdny od podání žádosti, ale přijdu za vámi. Mým prvním zaměstnáním bude kurz němčiny, protože k výkonu své profese potřebuji certifikát C1.

    emrxnumx
    účastník

    Děkuji bezcitný, děkuji.  :) Gratuluji Kılıçarslanovi, bratře, doufám, že vaše vízum bude vydáno co nejdříve. Kéž vám Bůh vyčistí cestu.

    Kılıçarslan
    účastník

    Děkuji bezcitný, děkuji.  :) Hodně štěstí s Kılıçarslanem, mým bratrem, insha'Allah 'vyjde co nejdříve. Kéž vám Alláh vyjasní cestu.

    Děkuji. Bůh vám žehnej za vaše přání :)

    freeones01
    účastník

    Čekám také na to, až přijde moje vízum do Düsseldorfu, pokud bude mít štěstí. Ale to ještě nepřišlo. Kéž ji Alláh dá podle srdcí každého, kdo to chce. Jsem v tobě velmi šťastný. Lidé uspějí, jak chtějí. Dokud pracují, aniž by se nudili a unavili.

    ahmet_antalya30
    účastník

    Dobrý den, jsem Ahmet. Děkujeme, že jste s námi tyto informace sdíleli. Bylo by to velmi užitečné pro nováčky.
    Byl jsem ženatý 4 roky a máme dítě. Před 2 lety jsem dostal tříleté sezení. Mám angličtinu a protože místo, kde pracuji, je angličtina, nemohl jsem začít německy. Moje žena je původně Němka.
    Pracovali jsme s manželkou v Antalyi po dobu 5 let (vedení). Letos jsme přišli do Německa. Jeho otec zemřel, jakmile dorazil.
    Teď sedíme v Hagenu. Můj manžel nikdy v životě nedostal žádnou podporu v nezaměstnanosti ani sociální pomoc a on o tom nic nevěděl.
    Moje němčina je na úrovni a1 a nemám ani certifikát.
    Bydlíme s matkou mé ženy. Jak víte, zemřela také jediná dcera domu.
    Přihlásili jsme se do kurzu a čekáme. moje žena dostává 1100 eur (předpokládám, že bude dostávat dávku v nezaměstnanosti od své staré společnosti po dobu 6 měsíců.)
    Pokud teď půjdu na kurz, kdo mi vyhoví? Mám požádat o podporu v nezaměstnanosti?
    Nemusím si dělat starosti s nájmem, ale víte, zaplatí vláda peníze na plat, zatímco já půjdu na kurz. ?
    Co mám dělat po této době?
    pozdravy

    emrxnumx
    účastník

    Ahoj Ahmet, především díky. Vítejte v Německu,

    Pokusím se odpovědět na vaše otázky co nejlépe. Nejdůležitější pro vás je nejdříve jít na jazykový kurz a naučit se německy hned teď. Pokud máte příležitost a čas, také vám doporučuji jít na kurz. Řeknu vám něco o sobě. Dostal jsem své první sezení na 3 roky a v den, kdy jsem ho obdržel, jsem se dozvěděl, že musím požádat o jobcentrum v pobočce cizinců. Měli byste vysvětlit situaci v jobcenteru a říct vám, že chcete jít na kurz, s největší pravděpodobností to přijmou, pokud tomu tak není jinak. Pokud zahájíte kurz, je-li kurz, na který se chystáte, v určité vzdálenosti, pokrývají také cestovní poplatek. Tady po + 3 km zaplatí 50 eur.

    Důvod, proč nemůžete požádat o mzdu v nezaměstnanosti, je ten, že musíte pracovat alespoň 1 rok, ale můžete požádat o sociální pomoc. Důležitým bodem je, že se dívají na celkovou částku peněz ve vašem domě, ale zde je způsob, jakým provádějí výpočet, protože vaše situace je zvláštní (protože žijete s matkou vaší manželky). Bylo by špatné poskytovat jakékoli informace.

    Řekněme, že dostanete sociální pomoc, zde platí příspěvek na nájemné + příspěvek na cestu, pokud jdete na kurz + a trochu kapesného. Nezasahují do kouření :)

    Doporučuji vám, abyste si od úřadu práce vybrali termín a řekli situaci, že se chcete naučit německy, a oni provedou potřebné výpočty a poskytnou vám odpověď. Nedělejte si starosti s tím, že nikdo, o kom víte, že se nestane včas. Nikoho jsem neznal, ale teď mám přátele, se kterými se vždycky setkám. Angličtina je pro vás výhodou. Jelikož počátky nejsou němčinou, můžete s angličtinou zvládat snadné úkoly ve svém každodenním životě. Většina lidí v Evropě mluví anglicky (říkám pro Němce) Můžete požádat o přídavek na dítě.

    Vzhledem k tomu, že zkušenosti každého člověka jsou jiné, nikdo nemůže říct, že to na 100% dělá takto. Doufám, že se všechno stane s tvým srdcem, bratře.

    ahmet_antalya30
    účastník

    Emre34 můj bratr Sa
    Za prvé, nebojte se, abyste si našli čas a odpověděli mi. :)
    Za druhé, napsal jsem ti dopis, nevím co se stalo, stránka se mi zavřela v obličeji, píšu zase od začátku.. stydím se:) halayy :)
    Díky nám všem, kteří trestáme ... Kéž vám Alláh žehná.
    Existuje 5 kurzů, kde žiji, ale jen jeden je pro mě vhodný. Místnost je docela daleko, takže můžete jet 1 minut autem ..:(
    Emre, pokud teď nepůjdu na kurz; Říkám klidně pracovat doma ..? (Měl jsem vízum přes dítě.)
    Tříleté zasedání končí příští rok. Myslím tím, že jste se kurzu nezúčastnili, víza vám nedáme, budu mít už takové problémy?
    Mám v plánu pracovat několik měsíců a složit zkoušku přímo.3 Jsou zde 4 restaurace, naši krajané si s nimi mohou promluvit a možná jim pomoci v podnikání.
    Rád bych šel na kurz, ale bylo by to nepříjemné, protože je daleko. Bydlím na hornatém a rampovém místě. Musím jít pěšky 20 minut na autobusové nebo vlakové nádraží. Pak je tu 45minutová cesta.
    Jdu tedy 20 minut pěšky a nastoupím do vlaku. Zase moje cesta autobusem .. Dokud nepůjdu na kurz .. Příjezd je stejný. Bylo by to velmi problematické.
    Promiň, trochu jsem to rozlil.
    Popravdě mě sociální pomoc až tak nezajímá, když budeš pracovat, dostaneš víc. Pokud kámen, který dávají, exploduje, bude to 300. Obejdete 300krát, dokud nezískáte pokoj:=)
    Angličtina mi hodně pomáhá .. Není skoro nikdo, kdo by to neznal na oficiálních místech, ale trh je takový, že to nikdo neví, zatím jsem se v tomto regionu nesetkal.
    Doufám, že se všechno stane s obsahem vašeho srdce. Zůstat zdravý.
    Dobrý večer
    S pozdravem.
    Ahmet

    emrxnumx
    účastník

    Bratře Ahmeti, je na tvém rozhodnutí, zda na kurz půjdeš, nebo ne, ale důvodem, proč je opravdu těžké studovat němčinu doma, je absence, to znamená, že když řekneš, že pracuješ 1 den v němčině, druhý den se budeš nudit. Ano, samozřejmě získat sociální pomoc není dobrá věc, ale alespoň vám pomůže udržet vás naživu, dokud se nenaučíte určitou úroveň němčiny. Pracoval jsem v továrně, když jsem poprvé přišel, ale litoval jsem toho, protože jsem věděl, že bych se v životě nemohl naučit německy, protože 2% z 300 lidí v pracovním prostředí byli Turci. Výuka jazyka je MUSÍM pokračovat v našem životě v jiné zemi. Pokud chápu, německý občan manžela, nemyslím si, že to bude problém v prodloužení pobytu, ale prostě to prodlouží na dobu neurčitou (může se lišit v závislosti na státech) Chtějí vidět minimálně němčinu na úrovni B98 a osvědčení + nedostávat pomoc atd. Výsledkem je, že si nemyslím, že v povolení k pobytu bude problém. Příchod na kurz a z kurzu je trochu obtížný, rozumím tomu, co jste mi řekli, ale říkám to znovu a znovu, alespoň to udělejte.

    Ne, pokud řeknete, že pracuji doma, pokud to zvládnete opravdu disciplinovaně, můžete doma pracovat sami. Na internetu a různých programech je spousta informací.

    ahmet_antalya30
    účastník

    Bratře Ahmeti, je na tvém rozhodnutí, zda na kurz půjdeš, nebo ne, ale důvodem, proč je opravdu těžké studovat němčinu doma, je absence, to znamená, že když řekneš, že pracuješ 1 den v němčině, druhý den se budeš nudit. Ano, samozřejmě získat sociální pomoc není dobrá věc, ale alespoň vám pomůže udržet vás naživu, dokud se nenaučíte určitou úroveň němčiny. Pracoval jsem v továrně, když jsem poprvé přišel, ale litoval jsem toho, protože jsem věděl, že bych se v životě nemohl naučit německy, protože 2% z 300 lidí v pracovním prostředí byli Turci. Výuka jazyka je MUSÍM pokračovat v našem životě v jiné zemi. Pokud chápu, německý občan manžela, nemyslím si, že to bude problém v prodloužení pobytu, ale prostě to prodlouží na dobu neurčitou (může se lišit v závislosti na státech) Chtějí vidět minimálně němčinu na úrovni B98 a osvědčení + nedostávat pomoc atd. Výsledkem je, že si nemyslím, že v povolení k pobytu bude problém. Příchod na kurz a z kurzu je trochu obtížný, rozumím tomu, co jste mi řekli, ale říkám to znovu a znovu, alespoň to udělejte.

    Ne, pokud řeknete, že pracuji doma, pokud to zvládnete opravdu disciplinovaně, můžete doma pracovat sami. Na internetu a různých programech je spousta informací.

    Ahoj ještě jednou, bratře.
    Souhlasím, dokud trochu z toho, co říkáš.
    Je tu cd kniha nebo tak něco. Dům je vhodný pro práci.
    Dítě chodí do školky, já jsem sám nahoře, takže mám dobrý čas na práci.
    Koupím to na B1, abych to dostal na neurčito. Když řeknu pomoc, to znamená, že pokud dostanu sociální pomoc, nebudu mít právo na dobu neurčitou?
    Řekněme, že jsem dostal pomoc na 5 měsíců a pak jsem nastoupil do práce. Pokud budu příští rok žádat o určitou dobu, požádají o pomoc Redmi?

    emrxnumx
    účastník

    Aby bylo možné získat neurčitou relaci, myslím, že je vyžadován jazyk a certifikát na úrovni b1 a práce. Možná jste dostali podporu od státu, ale když jste podali žádost, myslím, že jste měli pracovat alespoň 1 rok, alespoň mi to řekli. Jak jsem znovu řekl, zkušenosti se mohou bohužel lišit, to, co zahraniční pobočka v bodě A říká, někdy není stejné jako v bodě B.

    bezcitný
    účastník

    Pokud dostáváte pomoc od státu. Určitě to nemůžete získat donekonečna

    Nesibe of
    účastník

    Pokud dostáváte pomoc od státu. Určitě to nemůžete získat donekonečna

    Zahrnuje státní podpora jízdné, které dostanete za integrační kurz? Podle něj si nemyslím, že by bylo hezké, kdybych podal žádost, ale přesto jsem se chtěl zeptat. Existuje sleva na lístek sbahn? Pro ty, kteří se účastní integračního kurzu, lze sdílet podrobné vysvětlení v mvg bez informací?

    bezcitný
    účastník

    Nemohl jsem úplně pochopit téma. Pokud dostanete pomoc od státu a přejdete na bezplatný kurz, na silnici. Dostanete peníze. Cesta však je, pokud pracujete na inspiraci a nedostáváte vládní pomoc a svůj kurz děláte sami. Nemůžeš dostat peníze. Chtěl jsem vysvětlit obě cesty

    Nesibe of
    účastník

    Nemohl jsem úplně pochopit téma. Pokud dostanete pomoc od státu a přejdete na bezplatný kurz, na silnici. Dostanete peníze. Cesta však je, pokud pracujete na inspiraci a nedostáváte vládní pomoc a svůj kurz děláte sami. Nemůžeš dostat peníze. Chtěl jsem vysvětlit obě cesty

    Dobře, dostal jsem odpověď na svou otázku, děkuji :)

Zobrazuje se 15 odpovědí – 1 až 15 (celkem 52)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.