Zapamatovat si německá slova

> Fóra > Aktivní učení a německé metody memorování slov > Zapamatovat si německá slova

VÍTEJTE NA FÓRU ALMANCAX. VŠECHNY INFORMACE, KTERÉ HLEDÁTE O NĚMECKU A NĚMECKÉM JAZYKU, NAJDETE NA NAŠICH FÓRUCH.
    rtstxnumx
    účastník

    Každý má jiný způsob, jak si zapamatovat slova, hoši, a já jsem řekl, že vám řeknu svůj vlastní, možná bude kamarád fungovat. Nedělám to pro jména, je snadné zapamatovat si jména, když se divíte a neustále se díváte na věci, se kterými jste se setkali během dne, slovník bez článků je již vytvořen.

    Začal jsem na doporučení přítele, řekl, že slova se prodávají, a řekl jsem, že bych měl napsat, co pro mě funguje. Nejprve píšu sloveso, k tomu jsem připravil malé papíry. Na zadní stranu píšu konjugaci ve třetí osobě jednotného čísla a sloveso ve třetí formě. Druhou verzi nebylo možné použít, stačí říci, že jsem to zatím udělal v Německu. Píšu pod nimi význam a není snadné zapomenout, když o tomto slově napíšete větu po napsání významu, ať už je jakýkoli. Když jsem to připravoval poprvé, nepsal jsem věty a jsou snadno vymazány z paměti. Rád bych zmínil, že jsem nejprve začal s nepravidelnými slovesy. Jak dny plynou, budete více nadšení, že mluvená slova v prostředí budou slova, která si zapamatujete.

    Když jsem byl v Turecku, chodil jsem na soukromé lekce po dobu 1 roku. Bůh žehnej mému učiteli, bylo to velmi dobré. Bylo velmi dobré, že každý rok strávil 3 měsíce v Německu a vysvětlil, jak to je přizpůsobit se měnícímu se jazyku. Ale když jsem přišel do Německa, začal jsem znovu od a1-a2. Protože učitelé tady mají jiný styl vyjadřování než v Turecku. Připadá mi to zábavné i logické. Nicméně po 4 letech se člověk nemůže naučit žádný jazyk jako mateřský jazyk. To říkám jako kandidát na doktora :) Můj přítel zde studuje 7 let a dokonce pořádá konference a semináře jako inženýr. Prošel DAF téměř bez chyb, ale i on vždycky říká, že mám nedostatky :)) prý to nikdy nebude jako mateřský jazyk... ach, i kdybychom byli takoví, i když jsme měli nedostatky.

  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.