Přechod na německé občanství

VÍTEJTE NA FÓRU ALMANCAX. VŠECHNY INFORMACE, KTERÉ HLEDÁTE O NĚMECKU A NĚMECKÉM JAZYKU, NAJDETE NA NAŠICH FÓRUCH.
    Blíženci
    účastník

    Upřímně řečeno, jsem zvědavý na odpověď na tuto otázku. Je to dva a půl roku, co jsem přišel do Německa. Vzhledem k tomu, že moje manželka je německá občanka, myslím, že mám právo podat žádost po uplynutí 3 let. Absolvoval jsem kurz Orientierungu a získal jsem plný počet bodů. Také jsem dostal svůj poslední německý certifikát B2 a nyní jedu do C1. Právě teď nepracuji. Nejsem si jistý, zda existuje požadavek pracovat v aplikacích kvůli rodině. Minulý týden jsme zavolali do cizinecké kanceláře a setkáme se, řekli, podáte přihlášku měsíc před tím, než vyprší vaše 3 roky. Budou tam měřeny naše německé znalosti nebo postačují certifikáty? Potřebuji komentáře od přátel, kteří to věděli dříve.

    bezcitný
    účastník

    Zaprvé, pokud nedostanete pomoc od státu, pokud je váš příjem dobrý, nebude problém, pokud bude fungovat pouze inspirace. Důležité je, zda získáte pomoc od státu. Znělo to jen trochu zajímavě, dokument b2, který právě pracuje C1, a bojíte se, že bude pořízen v němčině? To je to, čemu rozumím z toho, co říkají. Dokonce i B1 je dost a zkouška. Na tom není nic pohodlného.

    Blíženci
    účastník

    Děkuji ti za odpověď @Bezcitný. Vlastně je tam napsáno, že B1 je dostačující, ale mám známého, který tu roky bydlí. Dali mu spoustu problémů. Položte před sebe noviny a vezměte si je, shrňte je atd. a ptejte se. Člověk, o kterém mluvím, mluví bez problémů německy. Možná způsobili problém, protože neměli certifikát, nevím. Myslím, že přístupy se mohou lišit v závislosti na státu a důstojníkovi, se kterým se setkáte. Každopádně tato osoba bez dalších okolků svou žádost stáhla. Na internetu je také velké množství informací. Proto jsem chtěl těžit ze znalostí vás zkušených.

    bezcitný
    účastník

    Ve vámi popsaném incidentu jste sám uvedl důvod, říkáte, že nemá certifikát, proč by ho nechal studovat, když certifikát měl? Doufám, že jsem mohl vysvětlit…

    istanbullu je
    účastník

    Dobrý den,

    Pokud je váš manžel německým občanem (a splňujete další požadované ekonomické a sociální podmínky), můžete získat občanství celkem za 3,5–4 roky. Může se to změnit podle situace každého. modrou kartu z konzulátu nebo z Turecka poté můžete získat ihned po vyhoštění z populace.

    Na konci 3 let můžete podat žádost okamžitě po obdržení Unbefristet. (B1 + einbürgerunsprüfung už měli být vypořádáni) V mém případě byli velmi opatrní, že už nepracuji (chtějí rozpis mezd nebo bankovních plateb) a že jsem pravidelně platil rentenversicherung. Důstojník s vámi také hovoří, i když ne moc, ale pro někoho, kdo si vezme B1, to není tak obtížné.

    Před vstupem do tohoto procesu vám zašlou seznam dokumentů a zkontrolují, zda jsou pro vás vhodné. Myslím, že ti, kteří mají otázky, se přihlásí přímo do Auslanderamt prostřednictvím e-mailu, řeknou vám, zda máte právo se přihlásit.

    Usnadněte to.

    istanbullu je
    účastník

    Takovou poštu jsem dostal před poslední přípravou. Nechám to tady jako příklad pro požadované dokumenty. Moje situace byla v tom, že moje žena měla neporušený vertrag a já jsem měl kleinunternehmen im.

    Mimochodem, vzorek registrace populace napsali v turečtině.:)

    Jejich bitte daher um Mitteilung, ob Sie in Besitz der nachfolgenden Unterlagen sind:

    – gultiger Reisepass

    – gultiger Aufenthaltstitel (eAT)

    - Populace

    – Heiratsurkunde mit deutscher Übersetzung

    – Einbürgerungstest

      Hinweis: Sollten Sie den Test noch nicht abgelegt haben melden Sie sich bitte zoom Einbürgerungstest an und teilen mir bitte den Testtermin mit

    – Sprachnachweis B1 (TELC, DSH nebo Goethe-Zertifikat)

    Alternativní zvětšení Einbürgerungstest / Sprachnachweis können auch vorgelegt werden: 

    – Nachweis Integrationskurs (mit den 3 Zertifikaten: BAMF-Zertifikat Integrationskurs, TELC-Zertifikat für Zuwanderer und Bescheinigung Leben in Deutschland / 33 Fragen)

    – Mietvertrag oder Nachweis Eigentum

    – Kindergeldbescheid

    – Rentenversicherungsverlauf

    – unbefristeter Arbeitsvertrag

    – die letzten 3 Gehaltsabrechnungen

    Alternativa: nefefristeter Arbeitsvertrag und Rentenversicherungsverlauf Ihrer Frau und die letzten 3 Gehaltsabrechnungen.

    Jejich schaue mir dann die Unterlagen mal a těhotná těhotná Ihnen eine Rückmeldung.

    Bitten teie Sie mir auch mit, sofie Sie in der Vergangenheit wegen Straftaten verurteilt worden sind.

    ► Hinweis: Im Einbürgerungsverfahren werden ua Auskünfte beim Bundeszentralregister, Polizei und Verfassungsschutz eingeholt. Im Verfahren selbst haben Sie dann zu versichern, dass unrichtige oder unvollständige Angaben zur Ablehnung oder Rücknahme der Einbürgerung sowie zu einer Freiheits- oder Geldstrafe (§ 42 StAG) führen können.

    yenicerixnumx
    účastník

    Právě teď mám všechny dokumenty. Chci říct, že se můžu stát německým občanem. Ale myslím hodně na to, co bude pro mě plus a mínus. Chci žít v Turecku zítra je den pozdě a znovu do mého tureckého občanství yasarmiy. Moje práce je pryč. Koneckonců tu mám neomezené bydliště a mám stejná práva jako němečtí občané.
    Co říkáte, lidi, získám německé občanství?

    bezcitný
    účastník

    Zdravím vás, i když se vzdáte tureckého občanství, dostanete modrou kartu. Tohle je modré. S kartou máte nejen právo volit a být volen, to znamená, že nemůžete volit ani být kandidátem ve volbách v Turecku... Kromě toho vaše právo na dědictví, vaše právo zůstat na dobu neurčitou, vaše právo na práci atd., všechna vaše práva zůstávají stejná jako práva tureckého občana. Moje rada je získat německé občanství, pokud vůbec máte právo myslet. Pokud to nedá, mám plán vrátit se po 10 nebo 15 letech. Chci získat občanství a odejít. Pokud toho budu zítra nebo pozítří litovat, mám alespoň šanci se vrátit. Jak víte, když zůstanete mimo Německo 6 měsíců, můžete zůstat na neurčito. Vaše práva umírají, nemůžete se vrátit

    yenicerixnumx
    účastník

    Zdravím vás, i když se vzdáte tureckého občanství, dostanete modrou kartu. Tohle je modré. S kartou máte nejen právo volit a být volen, to znamená, že nemůžete volit ani být kandidátem ve volbách v Turecku... Kromě toho vaše právo na dědictví, vaše právo zůstat na dobu neurčitou, vaše právo na práci atd., všechna vaše práva zůstávají stejná jako práva tureckého občana. Moje rada je získat německé občanství, pokud vůbec máte právo myslet. Pokud to nedá, mám plán vrátit se po 10 nebo 15 letech. Chci získat občanství a odejít. Pokud toho budu zítra nebo pozítří litovat, mám alespoň šanci se vrátit. Jak víte, když zůstanete mimo Německo 6 měsíců, můžete zůstat na neurčito. Vaše práva umírají, nemůžete se vrátit

    díky za odpověď
    Myslím, že dostanu německé občanství, bratře. Nejlepší ze všeho je, myslím, že je vždy dobré být občanem, kde žijete.

    volkanxnumx
    účastník

    Dobrý den, vážení obyvatelé fóra,

    Po dlouhém období jsem získal německé občanství. Řeknu vám něco o tomto procesu. Doufám, že informace, které jsem poskytl, budou užitečné.

    Březen 2017: Příjezd do Německa

    Září 2019: Žádost o německé občanství
    - byly poskytnuty potřebné dokumenty.

    (Můj stav v době podání žádosti; ženatý s německým manželem, tříleté povolení k pobytu, zaměstnání na plný úvazek, jazykové osvědčení b3 a osvědčení o zkoušce na občanství.)

    Květen 2020: První dopis od Landrasamtu (tj. Jen jsem čekal, až na mě přijde řada během prvních 8 měsíců, během tohoto procesu nebyly podniknuty žádné kroky.)
    - Požadované dokumenty byly poskytnuty.

    Srpen 2020: 2. dopis od Landrasamtu
    - Byly poskytnuty další požadované dokumenty

    Září 2020: 3. dopis z Landrasamtu (naturalizace zaručena)
    S tímto dokumentem;

    Září 2020: Žádost o odchod tureckého občanství na konzulát
    - Aplikace je podána a na proces dokončení navazuje online sledovací systém.

    Listopad 2020: Získání osvědčení o občanství od konzulátu s povolením:
    – Přijatý dokument byl odeslán landrasamu.

    Prosinec 2020: Získání německého občanského osvědčení:
    – byl poslední dopis od landrasamtu. Domluvil jsem si schůzku a osobně jsem obdržel německý občanský průkaz.

    Téhož dne byla podána žádost o vydání občanského průkazu, cestovního pasu a dokladu totožnosti obce. Čekací doba 4 – 6 týdnů.

    Vzhledem k procesu Corona byl celý proces mezi první žádostí a datem, kdy jsem obdržel občanské osvědčení, ve formě dopisu a telefonu. Proto si myslím, že proces trvá kliknutí déle než za normálních podmínek.

    Tento proces byl pro mě obtížný, dlouhý a nákladný. Doufám, že vaše práce bude mít za následek rychlejší. Mohou existovat věci, které jsem zapomněl nebo jsem napsal neúplně, mohu psát soukromě, pokud chcete, mohu vám pomoci stejně jako moje znalosti a zkušenosti.

    Šťastné fórum přátelé…

    bezcitný
    účastník

    Nejprve si myslím, že Volkan učinil nejlogičtější rozhodnutí. Vždy je nejlogičtější maximálně zaručit upřednostnění občanství před trvalým nebo občanství, pokud existuje pobyt na dobu neurčitou. Myslím, že má větší smysl říci, že není známo, co se stane zítra. Tolik. Komentuji, zapomněl jsem, co jsem napsal, chci psát pro informaci. Doufám, že jsem to ještě nenapsal, ale uchýlím se k tvému ​​odpuštění :) Před 4–5 měsíci jsem poslal e-mail na zahraniční kancelář. Když jsem byl na B1, čekací doba se snížila na 7 let. Pokud existuje B8, pokud je to b1 po dobu 7 let, bylo řečeno, že občanství lze získat po 2 letech. Samozřejmě, pro tyto nesezdané nebo rozvedené lidi, protože Volkan je ženatý s německým občanem, se právo občanství zrodilo po 6 letech, abych se nenechal zmást. Od října příštího roku mám se sebou sedmileté sezení, pokud se této nemoci zbavím, chci začít a stát se německým občanem, pokud se této nemoci zbavím.

    volkanxnumx
    účastník

    Děkuji brácho, všechno bude jak si přeješ, inshaAllah ..

    istanbullu je
    účastník

    Děkuji brácho, všechno bude jak si přeješ, inshaAllah ..

    Hodně štěstí, můžete obdržet modrou kartu nebo konzulární ředitelství populace v Turecku. Koupil jsem si návštěvu Turecka. Chtěli poplatek 15 lir a před odjezdem dostanete termín. Turecké identifikační číslo se nemění, takže se nic nemění, ale pokud máte bankovní účet, podepíší papír označující, že máte daňovou povinnost v zahraničí. (pokud to oznámíte). Myslím, že se to neliší od dvojího občanství kromě hlasování a práce ve veřejném sektoru.

    pozdravy

    volkanxnumx
    účastník

    Děkuji istanbuls.

    svůj vlastní proces; Myslím, že pokud napíšete, ze kterého města žádáte a kolik měsíců / let jej celkem dostáváte, poskytnete užitečnější informace lidem, kteří hledají informace o tomto tématu.

    Protože jsem při otevírání tohoto tématu přemýšlel, kdo a z jakého města získal německé občanství, a nikoli otázka, jaké doklady potřebuji. Jak víte, čekací doba a postup se liší stát / město od města a lidé si myslí, že pokud o tom během čekání v tomto procesu získám nějaké informace, mohu provést srovnání. Stejně jako mnozí z nás se ptají, jak dlouho bude vízový proces trvat při čekání na vízum ke sloučení rodiny.
    Mimochodem, nejsou na velkém fóru žádní další přátelé, kteří přišli z trden a stali se německým občanem?
    S pozdravem, dobrá fóra.

    bezcitný
    účastník

    Všichni jsou zde během vízového procesu, ale po trvalém pobytu nebo občanství utíkají, protože zde nemají práci. Mnoho lidí je bohužel sobeckých. Není těžké sdílet a pomáhat zde jako vy.

Zobrazuje se 15 odpovědí – 1 až 15 (celkem 19)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.